קשיי קליטה: תלמידי חטיבת הביניים "שלום עליכם" בחולון עברו כבר לפני שנה ללמוד במתחם בית ספר "אורט מדעים", אולם נדמה שחבלי הקליטה שלהם עוד לא תמו. ועד ההורים של בית הספר מתריע על אודות בעיות בטיחות במתחם, שלטענתו "אי פתירתן עלולה לגרום לאסון".

"כל הנוגעים בדבר הבטיחו הבטחות, פיזרו דברי הרגעה, אך לא עמדו בדבריהם עד היום", טוען יו"ר ועד ההורים, דורון צינמון. "יש שתי בעיות עיקריות: למתחם נכנסים 600 אמפר חשמל, כאשר הדרישה היא ל-1,000 אמפר. כתוצאה מכך נגרמות הפסקות חשמל מרובות, פעמים רבות מתקלקלים המחשבים, המזגנים והמכשירים האלקטרוניים האחרים.

"צריך להוסיף שנאי עם עוד 400 אמפר לפחות. כרגע זה אולי לא מטריד אף אחד, אבל שריפה יכולה להיגרם כאשר ארון חשמל רותח יעלה באש. ארונות החשמל בבית הספר פשוט רותחים, וזה מסוכן".

עוד מתלונן צינמון: "היום לומדים בבית הספר 1,260 תלמידים, שבעת ההפסקות מתרכזים כולם בחצר אחת קטנה. אין בה שטחי משחק ואין פינות מוצלות. הילדים רצים במסדרונות ואין להם איפה להוציא אנרגיה ומרץ. המרחק מכאן לפגיעה פיזית או להתלקחות אלימה קצר מאוד.

"בעבר התאמנו הילדים בשעורי הספורט במגרש הכדורגל הסמוך לבית הספר, בשדרות ירושלים. אבל בשל עלות השכירות הפסיקו להתאמן שם, ואולם הספורט של בית הספר קטן מאוד. הגדילו את מספר התלמידים בבית הספר, אבל לא הגדילו את התשתיות.

"אם לא יהיה פתרון לשני הנושאים האלה, אני שוקל להשבית את בית הספר. 'רשת "אורט" מסרה בתגובה: "הטיפול בבעיות באחריות העירייה".

עיריית חולון מסרה: "העירייה הקצתה תקציב להגדלת עומס החשמל, ואכן כבר הוזמן לבית הספר חיבור של חברת חשמל לשלוש פעמים 630 אמפר. העירייה כבר הכינה את התשתית לכך, ואנו ממתינים לחברת החשמל ולוחצים עליה, על מנת שתבדוק ותחבר.

"העירייה מטפלת בימים אלה בפינוי המגרש הסמוך לבית הספר, על מנת לצרפו לשטחו של מוסד החינוך".