אין איפה להתחבא: לילדי גן הילדים העירוני "אננס" בקרית בן גוריון בחולון חם מאוד. בחצר הגן אין כל הצללה, והם נאלצים לשחק תחת השמש הקופחת. "אני גרה מול הגן הזה, וכואב לי הלב לראות את הילדים נצלים בשמש כל יום", מתרעמת שכנה ערנית.

"אני לא מבינה למה הכניסו לשם ילדים אם לא סיימו להכין את החצר. לילדים הקטנים האלה אין שום הגנה מפני השמש, והם נאלצים לבלות זמן ארוך בחוץ, בשעות החמות, ולא כולם חובשים כובע או מוגנים מהשמש. למה לא מטפלים בזה? שישימו אפילו ברזנט באופן זמני, כמה זה כבר עולה? חבל על הילדים. אני נקרעת בכל פעם שאני רואה את זה.

"התקשרתי לעיריית חולון ואמרו לי שזה בטיפול, אבל אני רואה שלא קורה עם זה שום דבר. נראה לי שבעירייה קצת אדישים. הם יושבים בחדר ממוזג, ולילדים אין אפילו סכך ארעי".

עיריית חולון מסרה בתגובה: "לגן הוזמן ארגז חול שמעליו סככה גדולה מעץ. כמו כן הוזמנה רשת צל. החברה התנצלה על העיכוב באספקה, שהיתה אמורה להיות ביום שלישי בשבוע שעבר. הארגז והסככה אמורים להגיע לגן השבוע.

"מדובר בגן חדש, וההצללה הלא תקנית שהיתה בו פורקה. רשת הצל תסופק לאחר חופשת סוכות, מאחר שסככות מסוג זה נגנבות לעתים קרובות לצורך בניית סוכות".