ערוגה ריחנית: נוסף על חיוך המטפלות, מקדם מדי בוקר את פניהם של ילדי מעון היום של ויצ"ו ברחוב יריחו בחולון גם ריח חזק של צואת כלבים. שכנים לא מתחשבים מאפשרים לכלביהם לעשות את צרכיהם בערוגה הסמוכה לגדר המעון, למרות בקשות ההורים וצוות המעון.

"מדובר במפגע מסריח במיוחד, הנמשך כבר שנים מספר", אומרים במעון. "כמה פעמים ביקשנו מבעלי הכלבים, הסברנו להם ודיברנו איתם, אבל זה לא עזר. אנחנו ממש אובדי עצות."פנינו לעיריית חולון, ואפילו צילמנו את הכלבים בשעת מעשה וקראנו לפיקוח העירוני. מה אנחנו כבר מבקשים? שיגדרו את המקום או שישתלו דשא שאולי ירתיע את בעלי הכלבים. מצדנו, שישימו פה כל היום פקח, שיראה מה שקורה כאן. גם הצענו לגדר את המקום על חשבוננו אבל מנעו מאיתנו לעשות זאת כי זה רכוש ציבורי".

העירייה לא דואגת לניקוי הערוגה?
"עובדי העירייה מנקים את הערוגה אחת לשלושה שבועות, אבל זה לא מספיק. בתוך כמה שעות היא כבר מתמלאת שוב בצואה ובלכלוך. די פשוט לאכוף כאן את החוק, ואנחנו לא מבינים למה לוקח כל כך הרבה שנים לפתור את זה".

עיריית חולון מסרה בתגובה: "באגף הגנים והנוף לא זוכרים שמישהו התנדב אי פעם בעבר לממן את גידור השטח, שכן אם היתה הצעה כזו, לא סביר שהיו דוחים אותה. בכל מקרה, אם יפנו אל מנהל האגף בהצעה כזו, הוא יאמץ אותה ברצון.
אנו נציב שלט במקום, ומיד לאחר החגים יושלם הגינון בערוגה. במקביל ניתנה לפיקוח העירוני הנחיה להגביר את סיוריו במקום ולקנוס על פי החוק את בעלי הכלבים, שיתפסו משאירים גללים בשטח הציבורי, כולל במגרש החול הגדול הסמוך לערוגה. העירייה מזמינה את ציבור התושבים לדווח בזמן אמת על כל מקרה כזה שהם עדים לו, והפיקוח העירוני יגיע על מנת לאכוף את החוק".