ללא פיקוח: לדברי תושבים בעיר, הם פנו בעניין לעיריית חולון, שהפנתה אותם לחברת "מקורות", המפעילה שם מתקן, אך "מקורות" הפנתה אותם שוב לעירייה. מגדל הבטון ברחוב קראוזה הוקם בשנות ה-30, ושימש את תושבי השכונה, שאגרו בו מים. חברי ארגון "ההגנה" השתמשו במגדל כבתחנת תצפית ואיתות לישובי הדרום במלחמת העצמאות. מעל המגדל התקשרו לישובים מרוחקים כמו באר טוביה ובן שמן.

תושבים המתגוררים בסמיכות למגדל טוענים כי מצבו המוזנח כיום מבייש את
עברו. "מדובר במגדל מים היסטורי", אומר אחד התושבים. "המגדל והגן המקיף אותו מוזנחים ועזובים, ואף אחד לא דואג לתחזוקה ולניקיון. יש שם משטח אספלט מלא בורות וטלאים, כמה ספסלים שבורים וצמחייה לא מטופלת, שמעלה עשבים שוטים. מאחורי המגדל ניתן למצוא בקבוקי בירה ריקים ובדלי סיגריות, שבני נוער משאירים לאחר בילויים ליליים.

"ניסינו לפנות לעיריית חולון פעמים מספר, אבל כל הפניות למוקד העירוני נענות בכך שהוא באחריות חברת 'מקורות'. כאשר התקשרנו ל'מקורות', טענו כי המגדל נמצא בתחום השיפוט של עיריית חולון, והיא האחראית לו".
מ"מקורות" נמסר: "הגינה הציבורית נמצאת בחזקתה הבלעדית של עיריית חולון החל משנת 1961, והיא האחראית לכל הקורה בה. מגדל המים הוא של חברת 'מקורות'. המגדל סגור ואין כניסה לעוברים ושבים. במקום יש קידוח מים פעיל של 'מקורות'".

מעיריית חולון נמסר: "מדובר בגן קטן ששטחו בבעלות חברת 'מקורות', אשר גם מפעילה במקום משאבת מים. מכך ברור, כי בעלי הקרקע הם האחראים לתחזוקת המקום ולצערנו חברת 'מקורות' מתנערת מאחריותה זו. למרות זאת, אגף גנים ונוף אינו מזניח את הצמחייה ומתחזק אותה מעת לעת. באשר לספסלים - לבקשת התושבים, העירייה פירקה את הספסלים שהיו בגן, על מנת למנוע התגודדות בני נוער במקום והפרעה לשכנים. כיום יש בגן רק ספסל אחד והוא תקין ואינו שבור".