ביטול התביעה: עיריית חולון הפתיעה וחזרה בה מהגשת כתב האישום נגד תושבת העיר שהאכילה חתולי רחוב. מספר שבועות לאחר שזומנה לדיון בבית המשפט לעיניינים מקומיים בגין אשמת "השלכת פסולת ברבים", נתבשרה אסתר לוי בידי התובעת העירונית, עו"ד ליאת לרנר על ביטול ההליך.

התושבת, אסתר לוי, המתגוררת בבית דיור מוגן בעיר, נוהגת מזה שנים להאכיל חתולי רחוב. "מדי יום אני מסדרת, יחד עם חברות נוספות, קעריות נקיות ושמה בהן אוכל יבש ומים", אמרה לוי, "לפני כשנה ירדתי כרגיל להאכיל את החתולים. לפתע הגיח מאחורי אדם ואמר לי: 'אני לא רוצה חתולים פה'. אמרתי לו: 'מה החתולים מפריעים לך?', אבל אשתו אמרה שאם לא אפסיק להאכיל את החתולים, היא תתקשר להזמין ניידת משטרה".

לאחר שהגיעה ניידת המשטרה נרשם ללוי דוח על סך 660 שקל. לוי פנתה לעמותת "תנו לחיות לחיות", שהעניקה לה ליווי משפטי ומינתה את יועצה המשפטי, עו"ד ג'וש רוטברט, לסייע לה.

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר, ציינה התובעת העירונית, עו"ד ליאת לרנר כי "מדובר בנאשמת נורמטיבית, אשר מקפידה על שגרת האכלת חתולים במזון יבש בלבד". לבסוף אמרה התובעת כי לאור התחייבות הנאשמת להקפיד על השמירה על הניקיון במקום ולהסביר למאכילי חתולים נוספים על חשיבות הנושא, הם מבקשים לחזור בהם מכתב האישום.

לוי סיפרה השבוע: "כשהתחיל דיון באשר לגובה הקנס, בהתחלה אמרו לי לשלם 660 שקל, ואז ירדו בסכום. אמרתי שאני מצטערת, אבל אני לא יכולה לשלם כלום. בסופו של דבר, לשמחתי, הוחלט לבטל בכלל את הקנס ואת כתב האישום".

עוד אמרה לוי: "אני אוהבת בעלי חיים ואני אמשיך להאכיל חתולים בצורה מסודרת. התחייבתי לא להשאיר שום דבר יוצא דופן שיכול לגרום ללכלוך, ולהמשיך תמיד לנקות את המקום במברשת ובמטאטא. לא רציתי לשלם כי לא הבנתי מה ההיגיון בלשלם על האכלת חתולי רחוב בצורה מאוד מסודרת".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "כתב האישום נגד אסתר לוי הוגש בעקבות דוח עבירה שנרשם לחובתה עקב יצירת מטרד לכלוך. מאז היא חתמה בפני התובעת העירונית על התחייבות להימנע מיצירת מפגעי לכלוך במקום, להאכיל אך ורק במזון יבש. נציג עמותת 'תנו לחיות לחיות' שליווה אותה, עו"ד ג'וש רוטברט, התחייב אף הוא כי העמותה תשלח למקום נציגה אשר תנחה את מאכילי החתולים במקום. לאור זאת החליטה התובעת העירונית לבטל את כתב האישום".

עו"ד ג'וש רוטברט, הגיב על ההחלטה: "אני שמח שהעירייה הבינה שאין סיבה להאשים מאכילי בעלי חיים נורמטיביים, שדואגים לניקיון ומאכילים על חשבונם. אנחנו נמשיך להגן על כל התושבים שהרשויות מתעמרות בהם, ולא חשוב אם מדובר במאכילי חתולים, ברווזים או יונים".