תדהמה בהרקדה: סוף עצוב לערב ריקודים שמח. תושב חולון שהשתתף השבוע בחוג לריקודי עם המתקיים במועדון הספורט "בריזה" בעיר, לקה בדום לב ונפטר על רחבת הריקודים.

התושב, בן 71, הוא מנוי של מועדון הספורט "ימית", ורוקד בחוג המשותף ב"בריזה" מזה שנים ארוכות. ביום שני השבוע, בערב, הוא הגיע כהרגלו לחוג הריקודים, במהלכו מצא את מותו.

המרקידה איילה (כרמלה) שלמה, סיפרה על שהתרחש: "מדובר ברוקד ותיק מאוד, שלא הכרתי אותו אישית, אבל הכרתי אותו כרקדן קבוע שיודע לרקוד. לימדתי ריקוד חדש, בחוג הבינוניים, והוא ישב ליד הדלת, כי כנראה כבר הכיר את הריקוד. באמצע הלימוד, הרוקדים התחילו לצעוק: 'הוא לא בסדר', וראיתי שהוא שוכב על הספסל ומפרכס. חשבתי שאולי יש לו התקף אפילפטי או משהו כזה.

"ניגשתי אליו ומייד התקשרנו למגן דוד אדום. במקביל, קראו לחובש של 'בריזה' שהיה במקום, והוא התחיל לבצע בו החייאה. באותו רגע נפסק, כמובן, החוג, הוציאו אותנו מהאולם, אבל עדיין היינו בטוחים שהוא יתאושש ויחזור. ככל שעבר הזמן, התחלנו להבין את תמונת המצב, וכשהגיעו אמבולנס, ניידת משטרה וזק"א הבנו מה קרה".

"שאר הרוקדים עמדו בחוץ ורצו לדעת מה המצב שלו", הוסיפה שלמה, "כולם דאגו לו, כי בכל זאת חלק מהם מכירים אותו שנים ארוכות, גם אם לא מדובר ביחסי חברות. חשוב להבין שזה חוג שפועל כבר 24 שנה, ולמרות שיש תחלופה של אנשים לאורך השנים, עדיין יש אנשים שרוקדים פה הרבה מאוד שנים והכירו את הנפטר".

כיצד תמשיכו הלאה?
"אני באמת לא יודעת מה יהיה בשבוע הבא, אפילו לא חשבתי על זה. כמובן שאני אתייחס לאירוע באיזשהו אופן, אולי אקדיש כמה מילים ואזכיר זאת. אבל, חשוב לזכור שמדובר בסוג פעילות כזה שאני לא יכולה להעביר ערב שלם בטון מינורי.

"אנשים באים ובכל זאת רוצים להמשיך כרגיל, עם כל הצער והעצב. אני מרקידה כבר הרבה שנים, אבל זאת הפעם הראשונה שדבר כזה קורה לי בחוג שלי. בשבילי זה אירוע טראומטי קשה מאוד".

מנהל מועדון הספורט "בריזה", אבי אלמוג, הוסיף: "מדובר במנוי של מועדון 'ימית' שרוקד אצלנו בחוג ריקודי העם.
כמובן, שעצרנו את ההרקדה, והיינו בקשר עם משפחתו. החוג בשבוע הבא יתחדש כרגיל. זהו אירוע לא פשוט שקרה בערב ריקודים עם מוסיקה וחיוכים. זה ההפך הגמור ממה שזה אמור היה להיות".