הקיץ שהיה: סיירת הביטחון של חולון סיכמה את פעילותה בחודשי הקיץ. מעיון בדוח שפרסמה הסיירת עולה כי לצד בני הנוער שעסקו בפעילויות התנדבותיות למען הקהילה, הדריכו בקייטנות או סתם בילו בחוף הים, היו גם מאות שמצאו פורקן שלילי ופלילי במהלך החופשה. על פי הדוח, בחודשים אלה טיפלו הסיירים ב-677 הפרעות מנוחה וב-121 אירועי השחתה וקטטות.

באחד המקרים, שאירע ביולי, סייעו הסיירים למשטרה לאתר תלמיד נעדר מבית ספר לחינוך מיוחד. התלמיד ברח מהסעה של בית הספר, שהגיעה לחניון מרכז הספורט "נופשונית" בקרית בן גוריון. ארבעה קטנועים ושש ניידות סיור, בליווי המשטרה, החלו לחפש אחר התלמיד. במהלך הסריקות הצטרפה אמו לחיפושים בניידת סיור. בשעת אחר הצהריים אותר התלמיד בחולות ראשון לציון.

ימים מספר לאחר מכן סייעו הסיירים לאתר נעדר נוסף, מתל גיבורים, שנמצא כעבור שעה. מקרה נוסף שבו טיפלו הסיירים אירע בשעת לילה מאוחרת באוגוסט. במהלך סיור רגלי בגן "הכינה נחמה" בקרית אילון, הבחינו הסיירים בנער מפוחד. הוא סיפר שדקות ספורות קודם לכן הוכה ונשדד באיומי סכין בידי שני נערים. הנער הוסיף כי מכשיר הטלפון הנייד שלו נגנב.

הסיירים הרגיעו את הנער, ערכו עמו סריקה, ולאחר דקות מספר איתרו את שני הנערים בתוך הגן. מכשיר הטלפון הנייד הוחבא במקום מסתור. המשטרה, שזומנה לגן, לקחה את הנערים לתחנה.