לכל המשפחה: פסטיבל "צלילי ילדות" של תיאטרון חולון, מאירועי הדגל של חולון, עיר הילדים, יתקיים בפעם התשיעית, וכמו תמיד, בחול המועד סוכות (בין התאריכים 4-7.10). בפסטיבל יועלו הפקות מיוחדות ובכורות לילדים בכל תחומי אמנויות הבמה עם מיטב היוצרים והמבצעים הישראלים. הפסטיבל כבר זכה למעמד "אי של איכות ומצוינות בתחום התרבות והאמנות לילדים ולמשפחה, ללא שיקולים מסחריים ותוך שמירה על נגישות לכולם באמצעות מחירים שווים לכל נפש ופעילויות שהכניסה אליהן אינה כרוכה בתשלום".

כמו בכל שנה, גם השנה יוקדש מופע הפתיחה של הפסטיבל למחלקת הילדים
של בית החולים וולפסון שבעיר. את מופע ה"קצב משוגע", יבצעו גיל שוחט (פסנתר), צמד נגני כלי ההקשה הבינלאומי "פרקדו" ודין דין אביב בנגינה, שירה ותיפוף, קונצרט, שבו המלודיה פוגשת את הקצב. המזרח פוגש את המערב והעכשווי פוגש את הקלאסיקה, עם יצירות של רחמנינוב, באך, ברטוק, רוול ושירים מאלבומה של דין דין אביב "הוי אלוהי".

צמד "פרקדו" יתארח גם בקונצרט מיוחד עם תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של גיל שוחט ובהנחיית מיכל ינאי. בקונצרט תבוצע היצירה הידועה "ארבע העונות" של ויואלדי בעיבוד מיוחד לכלי הקשה עם סולנים והפתעות.

עוד באירועים: רמי קלינשטיין, ביחד עם המחזאי והבמאי רונן גולדפרב פלד, יחבר בפעם הראשונה מוסיקה לילדים במחזה המוסיקלי "בקצב התיגוף", שנוצר במיוחד לפסטיבל. זהו מחזה בהשתתפות שמונה שחקנים ורקדנים המספר את סיפורו של ז'יל, ילד שמגיע לארץ מברזיל ומתקשר עם בני כיתתו באמצעות הקצב ותיפוף הגוף. שיריו של עוזי חיטמן ז"ל מהווים את הבסיס להצגה המוסיקלית "אני זוכר שירים בגן", בבימוי וכתיבה של ציפי מור ומוצי אביב. ההצגה מספרת על רוני, ילד חולמני המתגבר על חולשותיו בעזרת אמו, אביו אחותו וסבו.

האופרה הישראלית תעלה בפסטיבל בבכורה מחודשת את ההפקה "סינדרלה" בעברית ובעיבוד מיוחד לילדים ולנוער, בניצוחו של דוד זבה, ובהשתתפות זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית.

בהפקה מיוחדת לפסטיבל יועלה המופע "כובע קסמים", מופע מחול-תיאטרון של "תיאטרון גושן", שיוקדש למשוררים הגדולים שכתבו לדורות רבים של ילדים, כמו לאה גולדברג, אהוד מנור, מרים ילן שטקליס, לאה נאור, יהודה אטלס, יהונתן גפן ועוד. במופע יזכו שירי הילדות המוכרים לעיבודים רעננים ולפרשנות מחול סוחפת.

במהלך הפסטיבל תתקיים חגיגה ללא תשלום ברחבת תיאטרון חולון: מתחם ערוץ "הופ", עם דמויות חיות של הערוץ, קולנוע "הופ" עם סרטים וסדרות של הערוץ, עמדת צביעה עם הילדים ,עמדת צילום עם הדמויות של הערוץ והמופע "נחשון כל יכול". כמו כן יתקיימו סדנאות עם מעגל מתופפים, המופע "צח..חצוצרה" עם החצוצרן צח גרטנר, המשלב בין עולם המוסיקה ועולם הטבע. מתחמים של סיפורי אגדות ילדים, דמויות חיות מעולם הילדים עם תיאטרון חוצות "בלבלו", סדנת חווידע בה יכינו הילדים יצירה המשמיעה קולות מתנודות האוויר ותיבת נגינה אשר משמיעה יצירות קלאסיות. מנהל אמנותי: גיל שוחט. מנהל: גיל תלם. הפקה: מיכל אהרוני.

5-10.10, תיאטרון חולון , טלפון: 03-5023001/2/3