מתלבשים למאבק: הורים לתלמידים בבית הספר השש שנתי קרית שרת בחולון מתלוננים על עלותה של התלבושת האחידה החדשה שהונהגה בבית הספר. בשנה שעברה עבר בית הספר מיתוג, שבמהלכו שונה שם בית הספר ל"קמפוס קרית שרת".

המהלך נועד להדגיש את הקשר בין שלושת חלקי בית הספר הממוקמים ברחבי השכונה: החטיבה העליונה וחטיבות הביניים "ארן" ו"אלון". כחלק מהמהלך שונה סמל בית הספר למעין פרח בעל שישה עלי כותרת בצבעים שונים.

הורים לתלמידים שהחלו את לימודיהם השבוע, טוענים כי התקשו לרכוש את
התלבושת החדשה, בשל מורכבות הסמל ועלות הדפסתו. לדבריהם, התלמידים נדרשים לרכוש שלוש תלבושות: האחת, בצבע כחול, תכלת, שחור או אפור, לשימוש עיקרי, השנייה, באדום, לשימוש בשעורי הספורט, והשלישית, בלבן, לשימוש בחגים ובמועדים כדוגמת יום פתיחת שנת הלימודים או אירועי זיכרון.

אלא שבניגוד לבתי ספר אחרים בעיר, התבקשו תלמידי "קרית שרת", לטענת ההורים, להטביע על חולצת התלבושת שלושה הדפסים במקומות שונים: הדפס אחד עם סמל בית הספר באיזור החזה, הדפס שני ובו כתובת אתר האינטרנט של בית הספר בקצה השרוול, ואילו על גב החולצה כיתוב באנגלית: T-SHARET לתלבושת העיקרית ו־SPORT לתלבושת הספורט.

"הבן שלי עלה השבוע לכיתה ז', וכשרצינו לרכוש את התלבושת האחידה, נתקלנו בבעיה", מספרת אם לילדים בבית הספר. "התלמידים החדשים נדרשים לבוא עם הסמל החדש. התלמידים הוותיקים יותר הורשו לבוא השנה עם הסמל הישן, אבל נאמר להם שבשנת הלימודים הבאה הם יצטרכו לקנות את התלבושת החדשה.

עיריית חולון מסרה בתגובה: "בית הספר עבר תהליך, בשיתוף מועצת התלמידים, ועד ההורים והמורים, לשינוי הסמל והתלבושת, מתוך כוונה להפוך את התלבושת למודרנית יותר, כדי שתלמידים ישמחו ללבוש אותה. הרוב המוחץ של התלמידים וההורים גאים ומאושרים מהשינוי. התלבושת התקבלה בשמחה ובאהבה, וכל חנות שביקשה מבית הספר את הסמלים נענתה בחיוב.

הכיתוב באנגלית הוא חלק מהמיתוג, על השרוול מופיעה כתובת אתר האינטרנט של בית הספר, ואתרים כתובים באנגלית. חלק מהמיתוג הוא ברוח המודרניזציה, על הגב כתוב T-SHARET שזה גם תיכון קרית שרת וגם טישרט.
"מחירה של חולצה חדשה יקר בחמישה שקלים בלבד. ההורים אינם חייבים לקנות את כל הצבעים, אפשר לקנות שתי חולצות ולכבס".

מנהלת בית הספר, אירית אהרונסון, הוסיפה: "אין שינוי מהשנים שעברו בכך שיש חולצות לחגים וחולצות לספורט. העלות הנוספת של הדפסת הסמל בצבעים היא שולית ביחס לתוצאה, המייצגת בית ספר שחייב לבלוט ולהיות מוכר ומזוהה לציבור. הטרוניה של החנויות נובעת מכך שלאחר מיתוג בית הספר, הן נדרשו לעמוד בסטנדרטים של סוג החולצה ואיכות ההדפסה".