שנת הלימודים תש"ע נפתחה כסדרה בכל מוסדות החינוך בחולון ובת ים. למעלה מ־30 אלף ילדים החלו את לימודיהם בבתי הספר ובגני הילדים בחולון. כמדי שנה, הקדיש ראש העירייה, מוטי ששון, את בוקרו של היום הראשון ללימודים לסיור במספר מוסדות חינוך, בליווי ראש מינהל החינוך, אבינועם גרנות, יו"ר ועד ההורים העירוני, קובי מכלוף, קודמו בתפקיד, חבר המועצה משה מועלם ומנהלי מחלקות ממינהל החינוך העירוני.

פמליית ראש העירייה החלה את הסיור במעבר החצייה ברחוב חנקין, משם המשיכה לבית הספר היסודי הירוק "רביבים" ולמקבץ ארבעת גני הילדים שברחוב ברץ.

בהמשך ביקרו בבית הספר הדתי לבנות "בית דוד", בתיכונית "רעים" של החינוך
המיוחד ובבית הספר השש־שנתי "עתידים".

יו"ר מועצת הנוער העירונית, מאי זבדה, בירכה: "אני מאחלת שנה מוצלחת לכולם, סובלנית, עם פחות אלימות ועם יותר דגש על ערכים ותרומה לקהילה".

יו"ר ועד ההורים העירוני, קובי מכלוף: "שתהיה שנה טובה ומוצלחת, שנהיה בריאים ושנעלה בציוני הבגרויות והמיצ"בים".

גם בבת ים נפתחה שנת הלימודים באופן תקין וללא תקלות מיוחדות, וכ־20 אלף תלמידי גני הילדים ובתי הספר החלו את לימודיהם במוסדות השונים. ראש העירייה, שלומי לחיאני, ביקר אף הוא במספר מוסדות חינוך בעיר, בהם בית הספר התיכון "אורט רמת יוסף". מחזיקת תיק החינוך, אסתר פרון, עדכנה כי "למעט שני תלמידי החינוך המיוחד, להם טרם נמצא פתרון לימודי, כל התלמידים החלו ללמוד כרגיל".

מוועד ההורים העירוני נמסר כי: "פתיחת שנת הלימודים עברה יפה מאוד, לשמחתם ולרווחתם של ההורים. כל ליקויי הבטיחות תוקנו על פי בקשתנו, אך קיימת עדיין בעיה לגבי שעות פעילות החצרנים שצומצמו. אנו מקווים כי העניין ייפתר בקרוב".

יו"ר מועצת הנוער העירונית, עומר יעקובי, תלמידי בית הספר "רמות", ציין: "אנו עומדים בפני שנת לימודים חשובה מאוד. המטרה שלנו היא לחדש את פעילות מועצות התלמידים כמה שיותר מהר, ואנו משקיעים את כוחותינו בנושא. אני מאחל לכל תלמידי בת ים שנת לימודים פורייה ומוצלחת, שגשוג בלימודים ובמבחנים".

יו"ר מועצת הנוער המחוזית, נחמן בוגוסלבסקי, תלמיד בית הספר "אורט הבונים": "במקביל להשקעה בהצלחה בבחינות הבגרות נתחיל השנה להיערך לקראת הגיוס לצה"ל. זה צפוי להיות תהליך שילווה אותנו לאורך כל השנה גם בבית הספר. אני מאחל לתלמידים שנת לימודים פורייה ומוצלחת, שננצל כל יום כמה שיותר ונלמד מכל אדם".