בני נוער מחולון נפגשו עם בני נוער בערים התאומות בצרפת ובגרמניה. המפגש הבלתי אמצעי יוצר הזדמנות לשבירת סטיגמות ולהכרות טובה יותר בין העמים והתרבויות. בעקבות ביקורים שנערכו במהלך השנה בישראל יצאו בקיץ החולונים לביקורי גומלין וחזרו מלאי חוויות ורשמים.

תלמידי כתות יא-יב מבית ספר "נבון" ארחו השנה בבתיהם במהלך חופשת הפסח צעירים מהגימנסיה על שם ג'ון לנון ברובע מיטה שבברלין. בבית ספר זה לומדים התלמידים במגמת מדע המדינה והרעיון היה לאפשר להם לחוות באופן ישיר ובלתי אמצעי את הוויית החיים בישראל ולהכיר מקרוב את הנושאים אודותיהם שמעו רק באמצעות התקשורת.

במהלך חופשת הקיץ יצאו תלמידי בית הספר נבון לביקור גומלין בברלין, שם
נמשך הדיון המרתק בנושאים אקטואליים והיסטוריים. "המגע היומיומי, הדיונים אל תוך הלילה", לכל אלה יש ערך רב לשני הצדדים, ציינה חני מילצ'ן, סגנית מנהלת בית הספר נבון שהובילה את המשלחת.

משלחת נוספת ובה תלמידי כיתות ט' מבית ספר נבון יצאה לבקר בעיר התאומה האן מונדן שבגרמניה. הקשר עם צעירי האן מונדן החל אף הוא בביקור של הגרמנים בארץ במהלך חופשת הפסח, במהלכו התארחו בבתי משפחות מחולון, בקרו באתרי העיר כמו גבעת הפילבוקס, מוזיאון הילדים, גני סיפור ועוד.

הקיץ יצאו הילדים מחולון להאן מונדן, שם חוו חוויות מרתקות ומרגשות. מספרת ציפי קמחי, שהובילה את הקבוצה: "הגרמנים טיילו איתנו וליוו אותנו לכל מקום, ובכלל זה גם לביקור טעון ולא פשוט במחנה הריכוז זקסנהאוזן, שם היו עמנו במהלך טקס הזיכרון שהתקיים במקום.

הקבוצה השלישית שיצאה לביקור בעיר התאומה סירן שבצרפת כללה תלמידים מבית ספר הרצוג. קבוצה זו נפגשה בכפר הנופש "לאמורה" עם בני נוער צרפתיים, אוסטריים וגרמנים. קלמי ברק, שעמדה בראש המשלחת, סיפרה, כי האירוח הנפלא והיחס לו זכו מהמארחים הצרפתיים תרם להידוק הקשרים ולרצון עז להמשיך קשר זה בביקורים הדדיים נוספים. "התלמידים חוו חוויה חברתית נהדרת", ציינה קלמי ברק, "ושימשו כשגרירים יוצאים מן הכלל לחולון ולמדינת ישראל".