בעקבות הפרסום ב-mynet: עיריית חולון תפתח בשנת הלימודים הבאה גן לילדים מהמגזר החרדי, הסובלים מבעיות קשב וריכוז, בעיות שפה ובעיות התפתחותיות אחרות. פתיחת הגן באה בעקבות פרסום ידיעה בנושא ב"ידיעות חולון" לפני שבועות מספר ובשל התערבות ועד ההורים העירוני ורבנים. כמו כן, סייע להורים היועץ הארגוני אלון חאמי.

ההורים התלוננו בפני mynet שאין בעיר מסגרת מתאימה לילדיהם בני ה־6-3, ושהגן היחיד בעיר, ברחוב יעל, מצוי בתפוסה מלאה. ההורים סיפרו כי מבנים של גני ילדים משמשים למטרות אחרות, כגון מועדוניות או עמותות. "במקום שהמבנים האלה ישמשו כגן, אומרים לילדים שלנו: 'סעו ללמוד בערים אחרות'", טענו ההורים.

עיריית חולון השיבה אז: "הגנים לחינוך מיוחד הם על אזוריים ברמה הארצית והמקומית, וכל מוסד נותן מענה ספציפי, על פי אופי הלקות וגיל הילד. מאחר שעיר אינה יכולה לפתוח גן לכל לקות ולקות, מופנים ילדים חרדים הזקוקים לגן שפתי לבת ים, בדיוק כפי שבחולון נקלטים ילדים חרדים מבת ים עם לקות מסוג אחר.

"המבנים שציינו ההורים נבדקו, ונמצא כי הם מאוכלסים על ידי גופים שלא ניתן לפנותם, בין אם בשל התקשרות חוזית עמם ובין אם שירותיהם נדרשים לתושבי חולון לא פחות מגני ילדים".

בימים אלה התבשרו ההורים כי הוחלט בכל זאת לפתוח גן, ברחוב מבצע סיני. עמותת "אחיה", המתמחה בחינוך מיוחד במגזר החרדי תפעיל את הגן, שילמדו בו 12 ילדים בני 6-3. מועדונית הרווחה ששכנה במבנה, תעבור לבית ספר "עלומים" הסמוך.

"מתברר שעם רצון, תפילה ואמונה הכל מסתדר, ולא צריך להתייאש", אומר אב לילד בגן. "אחרי שוועד ההורים העירוני נכנס לתמונה ועירבנו רבנים, התבשרנו שהגן ייפתח בכל זאת. טוב שעדיין יש אנשים שרוצים לפעול לטובת הילדים, בלי שיש להם אינטרס אישי, ואנחנו מודים להם מאוד".

יו"ר ועד ההורים העירוני, קובי מכלוף, אמר: "אמרתי לעירייה שיש צורך בהקמת הגן, והיא עשתה מאמץ לפתור את זה. במבנה פעלה מועדונית, ולכן פניתי למנהלת בית ספר 'עלומים', חלי יעקב, שהסכימה להעביר את חדר המתמטיקה בבית הספר למיקום אחר, וכך התפנה מקום למועדונית. היא אמרה שאם זה בשביל השכונה, היא מוכנה לסייע. יפה מצדה שהיא הלכה לקראתנו".

עיריית חולון אישרה את דבר פתיחת הגן במקום המועדונית.