30,263 תלמידים יפקדו ביום שלישי את גני הילדים ובתי הספר בחולון. 12 אלף מהם את בתי הספר היסודיים, ומספר דומה בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות. נרגשים במיוחד, בוודאי, יהיו תלמידי כיתות א'. 2,290 מהם ילמדו בחולון בשנת הלימודים תש"ע. שכבת כיתות א' בבתי הספר הממלכתיים בעיר היא הגדולה ביותר משכבות הגיל בחינוך היסודי.

בית הספר היסודי הגדול ביותר הוא "אשלים" שבשכונת בן גוריון, וילמדו בו השנה 749 תלמידים ב־22 כיתות. בית הספר היסודי הקטן ביותר הוא הדמוקרטי, עם 173 תלמידים בשש כיתות. בתי הספר השש שנתיים הגדולים בעיר הם "אורט מדעים" (1,272 תלמידים ב־21 כיתות), "הרצוג" (1,141 תלמידים ב־37 כיתות) ותיכון קרית שרת (1,134 תלמידים ב־36 כיתות).

ראש העירייה, מוטי ששון, הצהיר כי יפעל לפתיחת כיתות לימוד נוספות, מתוך
מטרה להקטין את מספר התלמידים בכיתה. ששון אמר: "לא ראיתי אף כיתה עם 40 תלמידים, אבל יש מעט כיתות צפופות עם 38 ו־39 תלמידים. אני מעריך שיפתחו כיתות נוספות, כי אי אפשר ללמוד בכיתות האלה. יחד עם זאת, התקן של 40 תלמידים בכיתה נקבע בידי משרד החינוך".

עיריית חולון ומשרד החינוך השקיעו השנה יותר משני מיליון שקל בהיערכות ובשיפוצי קיץ ב־156 גנים הפזורים בעיר. בבתי הספר הושקעו יותר משמונה מיליון. בנושא הבטיחות והביטחון הושקעו שני מיליון שקל. כספים אלה הושקעו, בין היתר, בהקמת חטיבה צעירה בבית ספר "ניצנים", בהקמת גני ילדים חדשים ובהקמת מועדוניות רווחה בבתי ספר "ויצמן" ו"עלומים". בבתי ספר "שמיר", "עתידים", הדמוקרטי ו"ישעיהו" הוכשרו השנה ספריות חדשות. בתשעה בתי ספר הוכשרו פינות עבודה במסגרת תוכנית "אופק חדש". בבתי הספר המיוחדים "הרצפלד" ותיכונית "רעים" נערכו שיפורים בנגישות לנכים בעלות של 2.8 מיליון שקל.

שלושה מנהלים חדשים הצטרפו למערכת החינוך העירונית. יניב בכר ינהל את בית הספר היסודי "שרת" במקומה של מירי אור־גוטפריד. הוא בעל תואר ראשון בספרות ובלשון עברית, ותואר שני במינהל ובמנהיגות בחינוך מאוניברסיטת תל אביב. בכר שימש עד לאחרונה מרכז שכבה, מחנך ואיש צוות הניהול בבית ספר "אנקורי" בראשון לציון. לפני כן שימש מחנך ומרכז מקצוע בבית ספר "איינשטיין" בכפר הנוער בן שמן.

אור־גוטפריד סיימה תשע שנות ניהול ב"שרת". בשנות ניהולה פעלה להכנסת בית הספר לניסוי כ'מטפח חשיבה'. היא נבחרה באחרונה לשמש מנהלת האגף לחינוך יסודי בעיריית ראשל"צ.

יצחק רוטנברג יחליף את אילנה רוט בניהול בית הספר היסודי הממלכתי־דתי "ישורון". רוטנברג ניהל בעבר בית ספר יהודי בתפוצות. רוט, שניהלה את "ישורון" שנה בלבד, ביקשה לפרוש מהתפקיד.

בנוסף, נבחר בשבוע שעבר יובל בקל לנהל את חטיבות הביניים "ארן" ו"אלון", השייכות לבית הספר השש־שנתי "קרית שרת". זאת בשל פרישתה לגמלאות של רותי פיקסלר. בקל, מורה להיסטוריה, לשון ותנ"ך, שימש עד כה רכז שכבה בבית הספר וחינך שני מחזורי תלמידים. הוא בעל תואר שני במינהל החינוך והיסטוריה כללית.

בשירות הפסיכולוגי החינוכי נקלטו 17 פסיכולוגים חדשים, והם מצטרפים ל־34 הפסיכולוגים הקיימים. מערכת החינוך בחולון תציין השנה את יום הולדתה ה־70 של העיר. המגמה המתגבשת היא לעסוק בתכנים כגון מורשת והיסטוריה.