התחלה חדשה: עלייה במספר התלמידים במערכת החינוך באזור כתוצאה מהצטרפותן של 81 משפחות חדשות לישוב. מערכת החינוך באזור הצטרפה לרפורמת "אופק חדש", ותקציב החינוך הוא 28 אחוז מתקציב המועצה.

השנה ילמדו במערכת החינוך 2,081 תלמידים בני 18-3, 390 בני 5-3 יפקדו את הגנים, מה שאומר שהשנה יפתח גן ילדים נוסף. 850 ילדים ילמדו בבתי הספר היסודיים, ו־400 בחטיבות הביניים. 450 בני נוער ילמדו בבתי הספר התיכונים בחולון ובחינוך העצמאי והדתי.

השנה ייפתחו בחטיבת הביניים מגמות ייחודיות, כמו ספורט, מוסיקה והעשרה מדעית, ותוכניות תומכות לילדים מתקשים, כמו פרויקט "מיכאל" ותוכנית "איתן" לבעלי בעיות קשב וריכוז תלמידי כיתה ז'. הרשות גם מממנת רכיבה טיפולית לילדים הזקוקים לחיזוקים רגשיים. בית ספר "מיימון" שינה השנה את יעדיו הפדגוגיים, ולנוכח ההרשמה הדלילה, הפך לבית ספר למדעים ולאמנויות.

המועצה שיפצה בקיץ את חצרות הגנים, מתקנים ובתי ספר, ונבנה אודיטוריום. השיפוצים נאמדים בחצי מיליון שקל.
השנה ייפתח בשירות הפסיכולוגי מרכז רב תחומי לבני 3 ומעלה, שמטרתו לאתר פעוטות בעלי קשיים.

אזור מנסה להילחם באלימות, ולדברי מנהל מחלקת החינוך, סמי עטר, "קיימת תוכנית המגדירה כללים נגד אלימות, וסף הסובלנות נמוך מאוד. המטרה היא לחזק את תחושת הביטחון של התלמידים בבתי הספר. במסגרת התוכנית נכתבו חוקים שאינם נתונים למשא ומתן, ונבנתה מערכת תגובות. הפרת החוקים גוררת עמה תגובה ידועה מראש להורה ולתלמיד. המסר: העברת האחריות להתנהגות לידי התלמיד, מתוך אמונה שביכולתו לגלות אחריות. כל עבירתה מצטברת לדוחות, והתנהגות ראויה מזכה גם בפרסים".

עטר טוען כי לא ידוע למועצה על הימורים בתוך בית הספר, ולטענתו קיים טיפול משמעותי ביותר בכל בעיות האלימות. בישוב נעשית מניעה, בעיקר בערבים. "בחודשי הקיץ רצינו להעסיק את בני הנוער, ולקחנו אותם לבילויים ברחבי הארץ", הוא מספר. "פתחנו גם את תוכנית 'לילה לבן'. התוכניות הללו עזרו לנו לעבור את הקיץ בשלום".