מקדימים תרופה למכה: "יש תלמידים שעוברים משבר. הם מחפשים פתרון קל ומנסים להתאבד", אמר ראש העירייה, מוטי ששון, במסיבת עיתונאים שערכה העירייה השבוע לקראת פתיחת שנת הלימודים. "אני כמובן לא יכול למנוע את זה, אבל אם אפשר לאתר מקרים מבעוד מועד, אני רוצה שלמערכת יהיו החיישנים המתאימים. אם יש לנו אפשרות לתת את הכלים, ניתן. חיי אדם לא ניתנים למדידה באמצעים כספיים".

אבל להעסקת הפסיכיאטר יש בכל זאת עלות, ולכן הוא יעבוד בתחילה שלוש שעות בשבוע בלבד, מה שאומר שמי שירצה להיעזר בשירותיו, יאלץ לחכות, כנראה, זמן ממושך בתור, מה שאינו מתיישב עם הדחיפות שיש בדרך כלל במצבים של מחשובת אובדניות. יותר מכך, הפסיכיאטר צפוי לעסוק גם בבעיות קשב וריכוז, מה שיקטין עוד יותר את זמנו הפנוי למנוע התאבדויות. עם תום השנה האזרחית תישקל המשך כדאיות ההעסקה והיקפה.

הפסיכיאטר העירוני צפוי להתחיל בתפקידו באוקטובר, והמעסיק שלו יהיה בית חולים "וולפסון". עיריית חולון תדאג להפעיל את הפסיכיאטר ולשלם את שכרו. "יש ילדים שלא זיהו אצלם מצוקה, והם לא הצליחו לראות פתרון אחר", אמר מנהל השירות הפסיכולוגי החינוכי, רפי ארז. "אנחנו מנסים לגרום שיהיו יותר אנשים שיהיו כתובת למצוקות של הילדים הללו".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות חולון".