כוכבים בין לילה: רגע לפני הגמר הגדול של כוכב נולד 7, החלטנו לצאת ולבדוק מה עלה בגורלם של אלה שמבליחים בתוכניות הריאליטי. האם העמידה מול אור הזרקורים בשיא הרייטינג באמת מבטיחה עתיד בעולם האמיתי בשואו ביזנס?

קרן מרכוס
מגורים: חולון
גיל: 31
מצב משפחתי: רווקה
רגע התהילה: גמר 'לרדת בגדול'
כל ההתחלות קשות: "בתוכנית היה לי קשה. עבור אדם שמן, לעשות דיאטה וגם ספורט זאת מטלה מייגעת, בנוסף לניתוק המוחלט מהעולם למשך שלושה חודשים, בלי חברים ומשפחה".
משפט מחץ מעם ישראל: "לקחת את כל הקופה וזכית בכל. גם בירידה במשקל וגם בחתן".
נכון להיום: "אני עדיין רואת חשבון בבנק הבינלאומי, ממשיכה לעבוד כמו לפני התוכנית. הדבר הגדול שהשתנה הוא שהכרתי את אבי בתוכנית ואנחנו עומדים להינשא בעוד שלושה חודשים".
בשורה התחתונה: "החשיפה עזרה לי לירידה במשקל, אבל ברגע שיצאנו מהתכנית, עלינו שוב במשקל. קצב הירידה היה מטורף וקשה לעמוד בו לאורך זמן. רציתי להיות רזה אבל לא יותר מדי. אפילו מתאים לי להיות טיפונת מלאה. אנשים לא יודעים על המלחמה היומיומית שאני עוברת עם המשקל. מצד שני, אני ואבי תמיד חיזקנו האחד את השני. התהליך הנפשי שאנשים עוברים בתוכנית כזו הוא קשה, במיוחד כשזה קשור בגוף שלך".
הטיפ שלי. "להשתדל לקחת הכל בפרופורציה. צריך להגיע חזק נפשית לתוכנית ריאליטי כדי לשרוד".


אסף אברבוך
עיר מגורים: חולון
גיל: 26
מצב משפחתי: רווק
רגע התהילה: רבע הגמר ב'כוכב נולד 3'
כל ההתחלות קשות. "הגעתי ל'כוכב נולד' ומהרגע הראשון הרגשתי כיף גדול. הייתי בפרונט וקיבלתי את אהבת הקהל".
הפריצה הגדולה: "'כוכב נולד' זה סוג של בועה. תוך שבועיים אתה הופך מפורסם בלי שום פרופורציה. קיבלתי את זה במנות גדולות, אבל היום זה מאחוריי, לטובת תהליך של עשייה חדשה בדרך הקשה והעמוקה".
משפט מחץ מעם ישראל: "יאללה, מחכים כבר לדיסק".
נכון להיום: "אני עובד על אלבום בכורה שייצא בשנה הקרובה. שיחקתי בסרט 'סוף שבוע בגליל' של משה מזרחי. לפני כשנה חזרתי להופיע, כשחלק מהקהל שלי אפילו לא יודע שהשתתפתי ב'כוכב נולד'. אני בוחן זמרים ללהקה צבאית וגם כתבתי והלחנתי למספר אמנים, חלקם מובילים".
בשורה התחתונה: "אני שמח מאוד שלקחתי חלק בהפקה של 'כוכב נולד'. זאת הייתה תחנה נוספת בדרך שלי".
הטיפ שלי: "העבודה הקשה והמורכבת היא אחרי התוכנית ולא במהלכה".


עובד על אלבום בכורה. אסף אברבוך (צילום: אוהד האקר)

צ'ינו אלמיזרק
מגורים: בת-ים
גיל: 29
מצב משפחתי: חי עם בת זוג
רגע התהילה: המקום השני ב"פרויקט Y"
כל ההתחלות קשות: "סומנתי כבר בהתחלה כדמות הצבעונית ביותר וזה הקל עליי בהמשך. ביום שאחרי האודישנים הראשונים הייתה עליי כתבה בעיתון. היה לי ביטחון מלא, אפילו קראו לי ד"ר ריאליטי. אחרי התוכנית הייתי חייב להוכיח שיש לי כישרון משחק, כי בחוץ אין הנחות".
הפריצה הגדולה: "בתקופה שהייתי סגור בווילה, אמא שלי אספה כ-300 כתבות שהתפרסמו עליי. הטלפונים לא הפסיקו לצלצל. אחרי התוכנית הלכתי ללמוד משחק אצל יורם לווינשטיין".
משפט מחץ מעם ישראל: "מישהו צעק לי פעם, 'האח הגדול מספר אחד שאתה היית, היה חבל על הזמן'".
נכון להיום: "אני עובד בחברת אבטחה, הוצאתי ספר ילדים ראשון מתוך עשרה בסדרה שנקראת "קפיץ וקפוץ נזהרים בדרכים". אמא שלי גננת ולי יש גישה מיוחדת לילדים. ולאחרונה הצטלמתי לסדרה חדשה שתצא ב'הוט' לקראת סוף השנה.
בשורה התחתונה: "שילמתי איזשהו מחיר. יש ורוד ושחור בעניין הזה. אתה צריך ללמוד לקבל גם את השחור ולהיות חזק כדי להיכנס לעולם הזה".
הטיפ שלי. "לפני שמישהו יוצא לדרך, שירגישו איך זה לישון על הירח. הכוכבים נוצצים, אבל אין שם חמצן".


הוציא ספר ילדים. צ'ינו אלמיזרק

דורון רוקח
מגורים: בת-ים
גיל: 24
מצב משפחתי: רווק
רגע התהילה: חצי הגמר ב"כוכב נולד 5"
כל ההתחלות קשות: "לתוכנית הגעתי עם ביטחון עצמי ברצפה, כי כולם היו יפים, ופתאום אני, בחור מלא, שלא יודע אם יוכל לכבוש את לב הקהל. מאז הורדתי 20 ק"ג ויש לי חברה יפהפייה, אבל תמיד אשאר אותו דורון רוקח".
הפריצה הגדולה: "הלכתי ברחוב וכולם הסתכלו עליי ולא הבנתי למה. עוד לא עיכלתי את זה שבוחנים אותי מכל עבר, וזה היה מביך. עם הזמן התרגלתי, והיום הפחד הגדול שלי זה שיפסיקו לזהות אותי".
נכון להיום: "או-טו-טו יוצא לאור אלבום הבכורה שלי, 'יוצא לאור'. זה היה פרויקט יותר ארוך מהיריון. האלבום זו המתנה הענקית ש'כוכב נולד' גרם לי ליצור".
בשורה התחתונה: "הפרסום תרם לי המון, אבל היום אני מסתכל על תוכניות ריאליטי בצורה יותר בוגרת, כי אתה עלול לצאת החוצה לעולם האמיתי ולא לדעת לאיזה ידיים תיפול".
הטיפ שלי: "אל תשכחו אף פעם מאיפה באתם. הישארו תמימים אבל עם ש