ניצח במשפט: גלבוע כהן (30), מורה לאזרחות ולהיסטוריה בתיכון "אורט מדעים" בחולון, הפך למושא של שעור באזרחות. כהן, שחנה מול מדרכה המסומנת באדום-לבן ונקנס, המליץ לעירייה לצבוע את המדרכה באפור. העירייה נענתה, אולם את הקנס שקיבל סירבה לבטל. רק אחרי שכהן פנה לבית המשפט, ניאותה העירייה לבטל את דרישת התשלום.

"אני גר ברחוב השומרון, מאחורי תיאטרון חולון", סיפר כהן. "כשיש שם הצגות, מחנים האורחים את המכוניות באיזור, ואנחנו, התושבים שגרים שם, סובלים ממצוקת חנייה. זאת היתה הפעם הראשונה שחניתי מול אדום-לבן, ורק כי ממש לא היתה לי ברירה.החלטתי שאקום ב-9:00 ואזיז את המכונית, אלא שב-8:15 הגיע פקח ורשם לי דוח נושא קנס של 100 שקל. כשגיליתי את הדוח התרעמתי: אחרים חונים במקומות שלנו ואנחנו סובלים מזה".

כהן שלח מכתב לעיריית חולון, והציע לשנות את צבע המדרכה לאפור, ולאפשר לעוד שלוש מכוניות לחנות. לטעמו לא היה צורך בסימון האדום-לבן במקום, ולראיה הצביע על צדו השני של הכביש, שבו מותרת החנייה. "אני לא מהנדס העיר או משהו", כתב כהן, "אבל צביעת המדרכה בצבעי אדום-לבן נמשכה לאורך מטרים רבים מדי".

להפתעתו קיבל כהן כעבור ימים מספר מכתב מעיריית חולון, ובו נאמר כי בטענותיו נמצא צדק, וסימון המדרכה ישונה. יחד עם זאת הודיעה לו יחידת החנייה, כי יהיה עליו לשלם את הקנס בכל זאת. "עם כל ההבנה", נאמר במכתב, "מצוקת חנייה אינה משמשת הגנה מפני עבירות חנייה. כל עוד מחלקת התנועה בעירייה לא משנה את הסימונים, יש לחנות כחוק".

כהן החליט להישפט בבית המשפט לעניינים מקומיים, והעניין נדון בחודש שעבר. לשמחתו התבשר כי העירייה חזרה בה, שכן "לאחר בירור עםמחלקת התנועה, עלה כי סימון האדום-לבן לא היה מאושר".

עיריית חולון מסרה: "התושב לא זכה בבית המשפט, אלא העירייה ביטלה את התביעה מסיבות שונות. יש הבדל בין זיכוי מלא, שמשמעו קביעת בית המשפט כי הדוח אינו מוצדק או שהפקח שגה ברישומו, לבין זיכוי מחמת הספק, שאינו טומן בחובו שגיאה. במקרה זה הדוח ניתן כדין, אך העניין הציבורי בבירורו בבית המשפט הצטמצם.
"נושא מצוקת החנייה בימים שבהם תיאטרון חולון פעיל, ידוע. בכל מקרה, מחסור בחנייה אינו עילה לחנות באופן לא חוקי".