הימים הקשים של משטרת מרחב איילון: המחלקה לחקירות שוטרים עצרה בשבוע שעבר את סגן מפקד יחידת הסיור במרחב איילון של המשטרה, רס"מ עופר קורן (36), בחשד לאונס ולמעשה מגונה בחיילות שח"מ (שירות חובה במשטרה). חשיפת החקירה סיפקה הצצה ליחסים האישיים שמתנהלים לאורך שנים, כך מתברר, בין חלק משוטרי המרחב, רבים מהם נשואים ובעלי משפחות, לבין חל' מהחיילות-שוטרות הצעירות. "שירות חיסול משפחות", מכנים שוטרים במרחב, בספק צחוק, ספק רצינות, את חיילות שח"מ, והם יודעים למה.

נקדים ונבהיר, במשטרת מרחב איילון רוב רובם של השוטרים הינם הגונים לחלוטין, אלא ששיחות שקיימנו עם שוטרים וקצינים בהווה ובעבר, מצביעות, על פי עדויותיהם, על כך שקשרים אינטימיים אינם נחלתה הבלעדית של "פרשת קורן".


משטרת מרחב איילון. ימים לא קלים במיוחד. צילום: קובי קואנקס

"קיבלנו הנחיה מפורשת שלא לדבר עם עיתונאים על פרשת עופר קורן", אומר שוטר ששירת במרחב. "מפחדים שהעיתונאים יגיעו לאמת ויספרו את מה שכולם בלאו הכי יודעים: לא מעט, הן במרחב והן במשטרה, מנהלים רומנים עם חלק מהשוטרות או עם חלק מחיילות שח"מ. נשואים, רווקים, זוטרים וקצינים בכירים. יש כאלה שמתנהלים ככה שנים. כולם יודעים אבל שותקים".

חיילת שח"מ לשעבר, ששירתה במרחב איילון בחולון מוסיפה: "פירוק משפחות זה לא דבר חדש במרחב. לפעמים הבגידות מתגלות וגורמות לגירושין ולפעמים לא. אנשים מתנהלים שנים בתוך מערכות יחסים של נישואין לצד פלירטים קצרים או רומנים ארוכים. במרחב יודעים הכל: מי היה עם מי, מתי, איפה, ולפעמים גם איך וכמה".

"מדובר ביחידות קטנות", מוסיף שוטר במרחב. "כולם יודעים הכל על כולם, אבל כולם מפחדים להגיע למח"ש (המחלקה לחקירת שוטרים במשרד המשפטים). יש שוטרים וקצינים בדרג הביניים שמקיימים יחסים עם חלק מחיילות שח"מ. הם סותמים את הפה כי ברגע שידברו יותר מדי, יכולים להאשים גם אותם".

"השוטרים לא מרגישים טוב עם מה שקרה, וזה פוגע בתדמית שלהם ובתחושתם האישית", מספר קצין בכיר במרחב איילון. "קיימת הרגשת מועקה קשה מאוד, מה גם שאחיו התאום עובד איתנו. אנחנו משתדלים לעזור למשפחה כמה שאפשר. מדובר בשוטר טוב, משקיען, מסור ובעל מוטיבציה אדירה, שמשרת במשטרה שנים ארוכות. לא כל יום נתקלים בשוטר כזה".

חיילות השח"מ סרבו להגיב. את תגובת מפקד המרחב, נצ"מ ישראל טל, השוהה מחוץ לארץ, לא ניתן היה להשיג. סגן מפקד המרחב, סנ"צ יורם יפרח, סירב להגיב. תגובת מחוז תל אביב במשטרה: "את החקירה מנהלת המחלקה לחקירות שוטרים. אנו מנועים מלהגיב".

אימו של השוטר
"כלאו אותו עם פושעים כאילו הוא פושע, אין לי ספק במיליון אחוז שהבן שלי לא עשה שום דבר", אומרת אמו של קורן. "הוא שוטר מסור בלב ובנפש. בחיים לא היה אונס בחורה או מטריד אותה מינית. בחורות תמיד התחילו איתו. ימים, לילות, חגים ושבתות הוא השקיע במשטרה. הקצינים במרחב אומרים עליו שהוא קליבר. הוא עוזר לכולם. מגיל 13 הילד הזה מתנדב במשטרה. בן אדם עם לב כזה טוב יכול לפגוע במישהו? כל הבית מלא בתעודות הצטיינות ותעודות הוקרה. הוא זה שתפס פושעים, ועשו אותו פושע?

"מגיל 5 גידלתי את הבנים שלי לבד, בלי אבא. שלושה בנים שוטרים לתפארת מדינת ישראל. אני מקבלת שיחות עידוד מקציני משטרה ומשוטרים במרחב. כולם מנסים לעודד אותי ומפרגנים לעופר בלי הפסקה. אף אחד לא מאמין שהוא נגע במישהי בכוח.

"מה יש למשטרה, הם לא אוהבים אנשים עם מוטיבציה? איזה מערכת זו שלא תומכת בשוטרים שלה? בושה וחרפה שככה מתייחסים אליו. יש לו תיק אישי כזה טוב, שיסתכלו עליו. מה, זה לא משפיע עליהם? הם לא מבינים שהוא לא עבריין מין? כלאו אותו עם פושעים כאילו הוא פושע".

הכתבה המלאה מתפרסת בסוף השבוע ב"ידיעות חולון".