בניין ייחודי: בניין עיריית חולון עשוי להיכלל ברשימת המבנים המיועדים לשימור בעיר חולון. כך הוחלט בוועדת שימור אתרים בעיריית חולון שהתכנסה באחרונה. גם בניין מינהל החינוך (ספריית מיטרני לשעבר) ומגדל השמירה במשולש החקלאי התווספו לרשימה. כמו כן, נבדקת האפשרות לשמר גם את כיכר סירן שבשכונת נאות רחל. לעומת זאת, "הבית הלבן" שבשכונת תל גיבורים, הוצא מרשימת השימור.

אתרים אלה מתווספים למבנים נוספים המצויים כבר ברשימת האתרים המומלצים לשימור בעיר, והם: הפילבוקס, בית הכנסת הגדול, המיצדית הטורקית, מגדל המים בשכונת מולדת, מרפאת מנסבך, חוסמסה, דרך הביטחון, בית ספר ביאליק, בית ספר שנקר, בתי באר וחצרותיהם, כיכר סטרומה, שכונת אגרובנק, עצי השקמה של העיר ובית המשקם.

מבנה בית העירייה, ברחוב וייצמן בחולון, הוא בעל ערך היסטורי וסנטימנטאלי לעיר. המבנה מורכב משני חלקים. חלקו הראשון נבנה בשנת 1958, וחלקו השני נבנה בשנת 1978, בסגנון ארכיטקטוני שהיה נפוץ בארץ בשעתו. בוועדת השימור סברו כי המתחם כולו הוא בעל ערכים היסטוריים, תרבותיים וסגנוניים, ועל כן החליטו להוסיפו לרשימה.

גם בניין מינהל החינוך, השוכן ברחוב וייצמן אף הוא, ישומר בשל ערכו האדריכלי ומתוך רצון לחשוף בפני תושבי העיר את השינויים האדריכלים שעברה חולון במרוצת השנים. אתר נוסף ברשימה הוא מגדל השמירה במשולש החקלאי ושימש לתצפית ולהגנה על דרך הביטחון ההיסטורית.

במקביל, יחלו בקרוב להיערך עבודות פרטניות העוסקות בשימור כיכר סטרומה, שתוכננה בידי האדריכלית ג'ניה אברבוך בראשית שנות הארבעים.

חבר מועצת העיר וחבר ועדת השימור, עו"ד רועי כהן, התייחס לנושא: "הוסבר לחברי הוועדה שכיום כבר לא נבנים מבנים בצורה ארכיטקטונית, כפי שנבנה בית העירייה בשעתו. לדעתי, שימור המבנה הוא צעד נכון ומבורך שיגרום לדורות הבאים לדעת אודות תקופות בהיסטוריה של חולון. חשוב שאנשים ידעו שלמקום יש עבר, אך יש גם עתיד".

מעיריית חולון נמסר: "מטרתה העיקרית של ועדת השימור העירונית היא להכין ולאשר את תוכנית השימור העירונית של חולון. במרבית האתרים לא נדרשת כל עבודה נוספת, באחרים ייתכן שתידרש עבודת תכנון ושיקום. בשנים האחרונות אנו עדים למודעת הגוברת והולכת של הציבור והרשויות השונות בדבר הצורך בשימור העבר למען בני הדורות הבאים. אחד האמצעים הוא שימור מבנים ואתרי התיישבות. רשימת האתרים כוללת כרגע רק אתרים מומלצים, שחלקם מוזכר לעיל. אתרים נוספים יפורסמו עם סיום עבודתה של הוועדה".