יצא זכאי: מחדלי חקירה של מרחב איילון במשטרה ולהיטותה של פרקליטות מחוז תל אביב להגיש כתב אישום הביאו לזיכויו של בעל חנות לחומרי בניין מחולון מביצוע מעשים מגונים בלקוחה, שהזמינה אותו להחליף מנעול בדלת ביתה. "מדובר במחדל חקירתי", קבעה שופטת השלום בראשון לציון עירית וינברג-נוטוביץ', וקיבלה את טענת סניגורו של בעל החנות, שהמשטרה נמנעה מלחקור את העד היחיד שיכול היה לשפוך אור על האירוע.

לפי כתב האישום הגיעה האישה אל החנות של האיש לפני שלוש שנים, וביקשה ממנו לבוא עמה לביתה על מנת להחליף בעבורה את המנעול. בתלונתה סיפרה האישה כי מיד כשהגיעו לבית, יצא ממנו השיפוצניק שעבד שם. לטענת האישה, מיד לאחר שסיים האיש להתקין את הצילינדר, תקף אותה מינית "בניגוד לרצונה של האישה, שניסתה להדוף אותו מעליה, ולתחינותיה שיפסיק ממעשיו".

האישה טענה כי האירוע התרחש בתוך הדירה, שהדלת היתה סגורה, ושהאיש פסק ממעשיו לאחר ששמע את השיפוצניק האחר, שחזר מהפסקת האוכל. בעל החנות, באמצעות סניגורו עו"ד אבישי יעיש, טען כי האירוע כלל לא קרה, כי הוא פירק את הדלת ממקומה על מנת להתקין את המנעול החדש, ושהשיפוצניק האחר חזר עוד לפני שהחזיר את הדלת למקומה.

"עדותו של השיפוצניק חיונית ומשמעותית", קבעה השופטת. "על המשטרה היה לאתר את השיפוצניק ולגבות את גרסתו, שיכולה היתה לשפוך אור על האירועים בדירת המתלוננת. לא ברור מדוע לא נעשה ניסיון לאתרו ולזמנו לחקירה. מדובר במחדל חקירתי.". בתגובה נמסר מדוברות משטרת מחוז תל אביב: התיק נחקר במרחב איילון ולאחר גיבוש הראיות הועבר לפרקליטות, וזו החליטה על הגשת כתב אישום".