בעזרת היופי: אישה יפת תואר מחולון, כך על פי החשד, הצליחה בשיטתיות ובאלגנטיות מרובה, פעם אחר פעם, להפיל ברישתה מספר קרבנות ולהוציא מהם במירמה מיליוני שקלים.

על פי החשד הנחקר במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב, היו אלו, בין היתר, עורך דין, רופא שיניים ואפילו שיפוצניק שהאמינו, כל אחד בעת פריסת רשת המירמה מצידה, שאו טו טו הוא הולך לדוג דג שמן. שמן במיוחד. החשודה, אם למשפחה מרובת ילדים, כך עולה החשד, התייצבה מול הקרבנות בסיפור כיסוי ולפיו התאלמנה תוך קבלת ירושה חסרת תקדים בסך 88 מיליון שקלים.

לקרבנות שהעלתה בחכתה היא סיפרה, ככל הנראה, תוך כדי ניצול ושימוש בחזותה המרשימה במיוחד, על האפשרות שביום מן הימים, בשל היותה יורשת יחידה, הם יוכלו להנות מנתח מכובד ביותר מהירושה שנפלה עליה.
והם האמינו. לפחות חלקם. כל אחד "תרם" את חלקו לטובת מתן ההלוואה הזמנית או הסכום שאו טו טו יוחזר לו, ובסך הכל, שילשלה לכיסה כשלושה מיליון שקלים.


"כמה מהאנשים נפלו בפח בגלל הפיתוי", אמר אחד הקרבנות, עורך דין במקצועו. "היא מלאה בסיליקון, הכל ניתוחים פלסטיים, מהגבות דרך השפתיים והחזה".
עורך הדין בריאיון מיוחד ל-mynet, מספר שבשלב מאוחר יותר ביקשה ממנו האישה לשמש כנאמן להחזר החובות שצברה, ולפתוח בעבורה חשבון נאמנות, שאליו יכנסו כספי הירושה, ומהכסף לשלם את החובות.

מדוע הסכמת לפתוח את החשבון?
"כשהתבקשתי לפתוח את החשבון, רציתי הוכחות שהכסף קיים ושהוא חוקי ונקי. כמו כן ביקשתי הצהרות מכל הנוגעים בדבר על מקור הכספים ולגבי חוקיותם. ערכתי לגביה בירור בבנק שלי, והם אמרו שלפי דעתם היא ללא דופי. כהוכחה לכספים קיבלתי מבנק ירושלים מסמך המאשר שהופקדה אצלם קרן של 63 מיליון שקל, פלוס ריביות".

"האבסורד הוא שמולי היא שיחקה את הקורבן. אפילו לקחתי אותה להתלונן במשטרה כי הבנתי שמרמים אותה, ואז בתחנת המשטרה התגלתה האמת. השוטר שאל אותי: 'אתה יודע למה נכנסת?'"
איך אתה מרגיש עם זה בתור עורך דין?
"מבחינה מקצועית עשיתי את כל מה שהייתי צריך לעשות ואת כל מה שנדרש ממני. שאלתי, התייעצתי ובדקתי. מתעודת הזהות שלה ביום שבו היא הגיעה, ועד בדיקת המסמכים שהיא הביאה לי. מכל צד ביקשתי מסמכים, תצהירים וחתימות. איך יכולתי לפעול אחרת? לקחתי ליווי בכל דבר. שימוש במסמכים מזויפים זה מעלי. אני ביקורתי מאוד כלפי עצמי, אבל אני לא יודע איך הייתי מתנהג בצורה אחרת. כשאתה בודק את הנתונים, ואחרי שהבנק שלי אישר שהיא לא ברשימה השחורה שלו..."
איך היית מגדיר אותה?
"אישה מניפולטיבית, אישה חכמה, שחקנית יוצאת דופן עם כושר שכנוע לא רגיל".

המשטרה מצידה טוענת, שהאישה הצליחה להונות מספר רב של בעלי עסקים בחולון ובבת-ים באמצעות צ'קים שפיזרה. בין היתר, נטען, היא שילמה בצ'קים ללא כיסוי בחנות בגדים, לרופא שיניים, לאדם שעשה שיפוצים בדירה של מכרה שלה, ולמלווים בשוק האפור.

מדברי חוקרי המשטרה עולה, כאמור, כי האישה נהגה להציג את עצמה בפני אנשים שונים כיורשת יחידה לעיזבון של 88 מיליון שקל. "מדובר באנשים שיש לה היכרות מוגבלת איתם", הסביר אחד החוקרים. "הרבה מאוד אנשים מתפתים, במיוחד כשמדובר בסכום גבוה כל כך. הם אומרים לעצמם: 'וואלה, יש סיכוי שאני איהנה מהפירות'. האנשים חושבים שהם הולכים להיות מיליונרים בקרוב".

החשודה: מדובר בגירסה תמוהה
באי כוחה של האישה הגיבו בשמה: "כרגע מדובר בחשדות לכאורה. יש לזכור כי הדברים עדיין נחקרים במשטרה, וכל עוד לא הוגש כתב אישום, עומדת לאדם חזקת החפות. מעבר לכך מדובר בגרסה תמוהה, בלשון המעטה, שאינה מתיישבת עם ההיגיון ועם השכל הישר. בידינו חומר ראיות רב, העשוי להפריך את כל החשדות.


"במקביל אני קורא לרשויות הרווחה באיזור לדאוג למרשתנו, שהיא אם חד הורית למשפחה מרובת ילדים, ובאין לה דיור הולם, נאלצת לנדוד עם ילדיה הקטנים מדירה לדירה, בעוד שבעל הבית הקודם שלה פינה אותה מביתה, ולדבריה מחזיק בחפצים האישיים שלה ושל הילדים".

הסיפור המלא יפורסם בסוף השבוע ב"ידיעות חולון".