מטפלים בכולם: עמותות בעלי החיים הפועלות באיזור חולון טיפלו באחרונה באימוץ של חתולה וכלבה חריגות. "במסגרת מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב, שערכנו באחרונה בחולון בשיתוף העירייה והווטרינר העירוני, עיקרנו וסירסנו 2,000 חתולים", מספרת מנכ"ל עמותת "s.o.s חיות", מיקי כספי.

"מכיוון שבדרך כלל חתולי רחוב אינם יכולים להפוך לחתולי בית, אנחנו לוקחים אלינו לטיפול ולשיקום את אלה שנמצאים במצב קשה, ואחר כך משחררים אותם לרחוב. באחד הימים מצאנו ברחוב חנקין חתולה שקראנו לה 'נוני'. גילינו אצלה צלקות והבחנו שבאחת מכפות רגליה חסרות אצבעות.

"במהלך הטיפול הבנו שנוני איננה חתולת רחוב רגילה, היא בעלת אופי ביתי, חברתותית, חמה ורגועה. מכיוון שכך, החלטנו שנמסור אותה לאימוץ ולא נחזירה לרחוב.

"את תקופת הביניים בילתה נוני אצל משפחה אומנת, ומדי שבוע הובאה לימי האימוץ שעורכת העמותה, בתקווה שתמצא בית קבוע. לפני שבוע היא נלקחה לאימוץ ושמחנו מאוד, אולם לצערנו, המאמצים התחרטו כעבור זמן קצר, וכעת היא שוב מחפשת בית חם.

"כנראה שהנכות של החתולה מרתיעה אנשים, אבל מי שיקח אותה יקבל חתולה נהדרת, שלא קופצת על שולחנות וארונות. חשוב שאנשים ידעו שלפעמים מה שקובע הוא האופי, ולא רק המראה החיצוני". פרטים על אימוצה של נוני ושל בעלי חיים אחרים ניתן לקבל בטלפון מס': 7441010.

מקרה נוסף, משמח יותר, אירע בעמותת "חבר". באחרונה אומצה מידי העמותה כלבת שנאוצר שחורה, גדולת ממדים ומבוגרת. "לפני שלושה חודשים, ביום חורף סוער עם רוחות וגשמים, מצאנו בכניסה לחולון, בעת נסיעה, כלבה שחורה ענקית, שרצה בבהלה והיה ברור שהיא זקוקה לעזרה", מספרת מנהלת העמותה, רחל סליט. "קראנו לה, והיא באה מיד ברצון. היא קפצה פנימה למכונית ונשכבה על המושב. גילינו שיש לה שבב, ולאחר בדיקה התברר ששמה אן, שהיא מסוג שנאוצר גזעי ושהיא בת שמונה.

"שמחנו מאוד לגלות שיש לה בעלים, אולם השמחה התחלפה מהר מאוד בכעס, משהבנו שהם זרקו אותה. עד מהרה היא התגלתה כמלכה, בעלת אופי נפלא ונעים, ועדינה. היא היתה תענוג של כלבה, מחונכת, וגם הסתדרה עם שאר הכלבים בכלבייה. היה לנו ברור שעד שהיא הושלכה לרחוב, התייחסו אליה יפה.

"פרסמנו על אודות אן בכמה מקומות, אבל בלבנו ידענו שהיא תישאר איתנו, ככל הנראה, כי לא רבים ממהרים לאמץ כלבה בגיל הזה, בצבע הזה ובגודל הזה. מדי פעם היו מתעניינים בה, אבל לא חוזרים לאמץ אותה.

"באחד הימים התקשרה אלי אישה שהתעניינה באן. סיפרתי לה את מה שידעתי והיא הגיעה ליום האימוץ שאנחנו עורכים בשבת. התברר שהיא וטרינרית, שבעצמה הצילה לפני כמה שנים בירושלים שנאוצרית כמו אן, שחיה איתה. חברים קרובים שלה חלמו על כלבה כמו שיש לה, למרות שיש להם כבר שני כלבים שאומצו בבאר שבע. כך זכתה אן לקבל בית שאוהב ומעריך אותה".