הרעת תנאים: העובדים הפארה-רפואיים ועובדי המינהל והמשק במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון הופתעו לגלות כי החל מתחילת החודש מנוכה משכרם רבע שעה לארוחת צהריים. את החוזר המודיע על הניכוי שלח המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים, שלום נויפלד.

בחוזר נכתב: "בתוכנית הנוכחות החדשה מוטמעים כל ההסכמים על ידי משרד הבריאות באופן אחיד לכל בתי החולים. על פי ההסכמים בכל הסקטורים, למעט הרופאים, יש לנכות רבע שעה בעבור ארוחת צהריים בחדר האוכל. האמור יופעל החל מ-1 במאי 2009, נא עדכנו את העובדים".

"הנוהל הזה ממש הזוי", אמר אחד העובדים. "הרבע שעה הזאת עולה לנו 13 שקל ליום. לנו, שאנחנו העבדים הקטנים, מורידים מהפרוטות שאנחנו מקבלים. אם אני עושה חישוב של 20 יום בחודש, אז זה 200 שקל פחות במשכורת, שבעבור אנשים כמוני, שמקבלים גרושים, זה הרבה כסף". עובד אחר אומר: "ממש בושה. התביישתי לספר לאשתי על הנוהל החדש".

דוברת המרכז הרפואי "וולפסון" מסרה בתגובה: "בית החולים פועל בהתאם להוראות משרד הבריאות, המתבססות על הסכמים שנחתמו מול ההסתדרות. נושא זה הוא חלק מההסכם אשר בית החולים מחוייב לפעול על פיו".

דוברת משרד הבריאות מסרה בתגובה: "עובדי בית חולים 'וולפסון' מועסקים בהתאם להסכמי עבודה. בהתאם להסכמים, שנחתמו עם נציגות העובדים הארצית, לעובד שאכל ארוחת צהריים בחדר האוכל, לא ישולם שכר למשך 15 דקות, גם אם זמן הארוחה נמשך מעבר לכך".