מים ללא הפסקה: לאחרונה, ביצעה חברת "מקורות" עבודות ברחוב דוד צדוק, שבשכונת בן-גוריון בעיר. תושב ערני שעבר בסמוך הבחין בנחשול אדיר של מים הפורץ מברז כיבוי האש המוצב במקום.

האזרח הביע מחאה ואמר: "עברתי ברחוב דוד צדוק, בדרכי לקחת את בני מבית הספר. לפתע הבחנתי בזרם אדיר של מים שפורץ מברז כיבוי אש המוצב ברחוב. כ-200-100 מטר ליד הברז הבחנתי במספר עובדים שביצעו שם עבודות כלשהן. התרשמתי שהברז נפתח לצורך ביצוע אותן העבודות. ניגשתי אליהם ושאלתי אותם מה קורה עם הברז ולמה המים מבוזבזים לשווא.

"הם אמרו לי: 'אל תדאג, אנחנו מסדרים את זה'. אולם, להפתעתי הרבה, כעבור כעשרים דקות בהן הברז היה פתוח והמים נשפכו, הם עזבו את המקום מבלי שסגרו את הברז. לא יאומן שדווקא בתקופה בה אנחנו חייבים לחסוך במים, מבזבזים כך מים באמצע הרחוב בצורה לא אחראית".

בסופו של דבר, לדברי התושב, חבורת ילדים ערניים הלומדים באחד מבתי הספר בסביבה, סגרה את ברז המים, ושמה קץ לבזבוז.

מחברת מקורות נמסר בתגובה: "חברת הבת 'מקורות פיתוח וייזום' מבצעת עבור חברת 'מקורות מים', את עבודות האחזקה של רשת המים העירונית של עיריית חולון. בעקבות פנייה מתאגיד המים של חולון התבצעו עבודות טיפול בברז כיבוי האש ברחוב דוד צדוק בעיר. לצורך ביצוע העבודות הופסקה הזרמת המים באזור".

"בהתאם לנהלים, לצורך שחרור לחץ המים מהמערכת, נפתח ברז כיבוי אש בסמוך למקום העבודה, ודרכו הוזרמו המים הכלואים בצינורות החסומים. על פי אותם נהלים המתוארים לעיל, בעת הזרמה מחודשת של מים בצנרת, היה צורך לאפשר למים לזרום במשך כ-10 דקות על מנת לשחרר את האוויר הכלוא בצנרת, ולשטוף אותה דרך ברז כיבוי אש נוסף.

"לאחר מכן סגרו עובדי 'מקורות פיתוח וייזום' את ברז כיבוי האש הפתוח. מאחר שסגירה של ברז כיבוי אש כזו יכולה להתבצע אך ורק באמצעות כלים ייעודיים הנמצאים אך ורק ברשות עובדינו, הטענה כי 'ילדים אשר עברו באזור סגרו את המים' מופרכת. העבודה נמשכה כ-20 דקות ובסופה חודשה אספקת המים".