נולדת באייר או ביוני?: תושב חולון (18), שנעצר בשבוע שעבר בפשיטה של המשטרה והואשם בסחר בסמים, הגיש לבית משפט המחוזי בתל אביב ערר על מעצרו. לטענת בא כוחו, יש לשחררו לאלתר, מכיוון שלפי התאריך הלועזי הוא בן 18, אך לפי התאריך העברי טרם מלאו לו 18, ולכן הוא בגדר קטין.

הנאשם הואשם ביחד עם עוד שניים ביצוא, יבוא, מסחר, והספקת סמים מסוכנים. במקביל להגשת כתב האישום, הגישה המשטרה בקשה לעצור את השלושה עד תום ההליכים נגדם. לטענת התובע, בידי המשטרה ראיות טובות, אשר כוללת דוחות הפעולות של סוכן משטרתי, שרכש מהם את הסמים. לטענת המשטרה, מעשיהם מלמדים על מסוכנותם, ו"נגישותם לסם מסוכן ובכמויות גדולות מעידה על מסוכנות".

סניגורו של בן ה-18 הגיש ערר לבית משפט המחוזי בתל אביב בשבתו כבית משפט לנוער, ולפיו מעצרו של הנער אינו חוקי, מכיוון שהוא קטין. לטענתו, יש לבטל את החלטת בית משפט השלום בראשון לציון, ולהורות על שחרורו לאלתר. לטענת עורך הדין, מאחר שמדובר בקטין, עליו להיות מובא בפני שופט להארכת מעצרו לאחר 12 שעות, ולא 24.

לפי הערר, "אומנם על פי התאריך הלועזי מלאו לו 18 שנה, אולם התאריך הקובע לצורך קביעת הגיל הוא התאריך העברי".


בא כוחו של הנאשם מסתמך על חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופוסות, שלפיו ראה המחוקק את יום הולדתו של אדם על פי התאריך העברי. טרם התקבלה החלטה בעניין.