נפילה יקרה: אדם תובע מנציגות הבית המשותף בבניין ברחוב רבינוביץ' בחולון 536 אלף שקל, מכיוון שלטענתו, האור בחדר המדרגות של הבניין כבה, והוא נפל במדרגות ונחבל קשות.

"מאדם בריא הפכתי לנכה, שתפקודו מוגבל באופן קשה. הנכות הפכה עלי את עולמי", טוען האיש בתביעה, שהגיש לבית משפט השלום בראשון לציון.


האיש טוען שביקר בדירתה של אחותו בקומה השנייה בבניין ברחוב רבינוביץ'. הביקור הסתיים בחצות והוא יצא את הדירה ביחד עם גיסו. לטענתו, גיסו המתין למעלית, ואילו הוא, שהחזיק בידיו סיגריה, ירד במדרגות. כשיצא את דלת הדירה דלק האור בחדר המדרגות, אך כשהגיע לגרם המדרגות האחרון, כבה האור. לטענתו, הוא היה בעיצומה של הירידה במדרגות, ועם כבות האור איבד את אחיזתו, מעד ונחבל קשות.

האיש טוען, שכתוצאה מהנפילה סבל מכאבים עזים, עד כדי כך שנזקק להתנהל למכוניתו בעזרת גיסו. בשל התעצמות הכאבים, טופל למחרת בקופת חולים, ולאחר מכן אושפז במרכז הרפואי "וולפסון". לטענתו, מכיוון שהוא סובל מסוכרת וממחלת כלי דם, הוחלט על טיפול בלא ניתוח, שלאחריו שוחרר לביתו והמשיך בטיפולים, לרבות פיזיותרפיה ותרופות.

כתוצאה מהתאונה, טוען האיש, נותר עם כאב גב קשה וקבוע. לטענתו, הפך להיות מוגבל בהתנהלותו היומיומית, ופעולות פשוטות קשות עליו מאוד והוא צריך עזרה. הנכות, כך לטענתו, הפכה עליו את עולמו, ונדרש לו טיפול רפואי בכאב, שאינו מסופק במלואו במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי, לרבות טיפולים ברפואה אלטרנטיבית. בכתב התביעה נטען, כי בשל קושי כלכלי, "אין התובע מקבל טיפולים אלה, ויש לאפשר לו את הטיפולים באמצעות פסיקת פיצוי לצורך מימונם".

התאונה, כך טוען האיש, היא תוצאה ישירה של רשלנות נציגות הבית המשותף, ש"לא דאגה להתקין תאורה קבועה בחדר המדרגות ולא טרחה לקבוע שלטים, המודיעים על כך שהתאורה אינה קבועה". עוד הוא טוען שמפסקי התאורה בחדר המדרגות "לא הותקנו בכל אחד מהמהלכים של גרם המדרגות, ולא הוארו כשהוחשך האור". כמו כן, "האופן שבו הותקנו המפסקים, סוג המפסקים וטיבם, אינם תואמים את הוראות התקן הנדרש ואת הוראות חוק התכנון והבנייה".

נציגות הבית המשותף טרם הגישה כתב הגנה.