חגיגת התרנגולים ברחובות אזור: אם תעברו באיזור התעשייה של אזור, יתכן שתתקלו בתרנגולות משוטטות להנאתן בין הפחים. בסיור במתחם התעשייה באזור לפני שבוע התגלו כמה איזורים שבהם רבצו תרנגולות וחתולים. מסתבר, אם כך, שלא רק בבת ים יש בעלי חיים משוטטים ברחובות באין מפריע.

"כאשר אלפי תרנגולות מובאות לשחיטה מדי לילה, קורה שבודדות מצליחות לחמוק בזמן הוצאתן מהכלובים, וסביר להניח שיחפשו אחר כך אוכל", מסביר מנכ"ל מועצת אזור, משה חכים. "לגבי החתולים, אסור למועצה להשמיד חתולים, וגם לא תמיד זה טוב. ראה מה קרה בתל אביב כאשר חיסלו יותר מדי חתולים, וכעת סובלים שם ממכה קשה של עכברושים".בסיור, שנערך ביוזמתה של חברת המועצה יעל מידן-ברק, הבחנו גם במכוניות נטושות רבות, ועל כך אומר חכים: "המועצה אינה מחכה להערותיה ולהצעותיה של ברק, ופועלת כל הזמן. בנובמבר-דצמבר פונו מהישוב 20 כלי רכב נטושים, ומתחילת ינואר 2009 עוד 11.

"כשכלי רכב עומד זמן רב, צריך לאתר את הבעלים שלו. כשמאתרים את הבעלים, מודיעים לו בכתב שעליו לפנות אותו תוך 60 יום. אם הוא לא עונה או מזיז את כלי הרכב, אנחנו גוררים אותו. אחר כך יש לו עוד 60 יום לבוא לקחת את המכונית. אם הוא אינו מגיע, אנחנו משמידים את כלי הרכב".