השודד נפל שדוד: זמן קצר לאחר ששדד מכשיר פלאפון מתקדם מצעירה בחולון, נפל החשוד כולו שדוד בפני הצעת הפיתוי ליחסי מין תמורת החזרת המכשיר ונעצר.

דמייני לך שאת הולכת לתומך ברחוב עם חברה, כשלפתע מגיח גבר אלמוני, חוטף לך את הפלאפון מהיד, סוטר לך ונמלט. מפחיד לא? תלוי את מי שואלים...

אם תשאלו למשל שתי צעירות מחולון מה הן היו עושות, תגלו בדיוק עד כמה היו מוכנות ללכת רחוק בשביל להחזיר אליהן את הפלאפון, או אולי מה שנלקח מהן באותו הרגע ושעליו הן נלחמו, היה קצת יותר ממכשיר סלולארי מהדור השלישי.

שתי הצעירות, כבנות 20, בילו בפאב בכיכר וייצמן בחולון, כשניגש אליהן גבר כבן 43 וניסה להתחיל איתן. "הוא הציק לנו, אבל לא ממש התייחסתי אליו", נזכרת אחת הצעירות. כשהן עצרו מונית מחוץ לפאב בשביל לחזור הביתה, ההצקות של הגבר קיבלו גוון פלילי: "פתאום הוא חטף לי את הפלאפון מהיד והתחיל לרוץ".

הצעירה לא ויתרה על המכשיר החדש שרכשה בשבוע שלפני והחלה לרדוף אחר האלמוני: "רדפתי אחריו ואז הוא נעצר, נתן לי כאפה, אבל לא כאפה חזקה. הוא אמר שהוא לא מחזיר לי את הפלאפון ושאפסיק לרדוף אחריו".

בינתיים, הברמן של הפאב שראה את כל הסיפור הזעיק את המשטרה, וכשזו הגיעה, חבר אליה יחד עם החברה שנותרה מאחור על מנת לאתר את בעלת הפלאפון. הם פגשו בה בדיוק כאשר יצאה עם שיער פרוע מהגינה אליה נמלט החשוד ונעלם.

בזמן שהצעירה סיפרה לשוטרים את מה שקרה, החליטה חברתה לקחת יוזמה והתקשרה לפלאפון הגנוב מהנייד שלה, לראות אם הגנב יענה. ואכן הוא ענה. הצעירה לא איבדה עשתונות ומיד החלה לפתות את הגבר ברוסית, שפת אימם: "אני החברה שלה בוא תיפגש איתי, ממש עשית לי את זה עם האגרסיביות שלך, אני רוצה אותך".

הבחור התחיל לחשוב עם "הראש התחתון", כמו שאומרים, ומהר מאוד הסכים למפגש בגינה ציבורית חשוכה. "אמרתי לשוטרים שאני מאוד מפחדת והם אמרו שאין לי מה לדאוג ושהם ילוו אותי לאורך כל הדרך ויתפסו אותו לפני שהוא יספיק לגעת בי".

הצעירה המשיכה לדבר בפלאפון עם הגנב תוך כדי שהתקרבה למקום המפגש המדובר, אך כשהגנב ראה אותה מתקרבת ולצידה גבר, התעורר חשדו והוא דרש לדעת מי הוא. הצעירה לא התבלבלה והסבירה לו שזהו אחיה שפגשה במקרה ברחוב ומיד פנתה ברוסית אל "אחיה", השוטר על אזרחי שלצידה, ואמרה: "לך מפה, אמא יודעת" והשוטר נסוג לאחור.

לא ברור אם הגנב היה שיכור, מסומם, או שבאמת נשאב לו כל הדם מהראש, אבל הוא האמין לה והתקדם לקראתה וברגע שהיתה קרובה אליו כדי מספר מטרים זינקו עליו השוטרים הסמויים שליוו את הצעירה לכל אורך התקרית ועצרו אותו. אך זה לא הספיק לצעירה שעוד צרחה עליו וירקה על פניו עד שהשוטרים נאלצו להפריד ביניהם מחשש שתפגע בגנב.

חוץ מהפלאפון של הבחורה, נמצאו עליו עוד שני פלאפונים גנובים, שני כרטיסי אשראי גנובים שנעשה בהם שימוש לרעה וכמו כן, שני שעוני יד יוקרתיים. החשוד מוכר למשטרה בתחום הרכוש והסמים. הוא הודה באירוע ומעצרו הוארך במספר ימים.