איבון כובשת את חולון: כבר חודש ימים ששלטים צבעוניים מבשרים ברחבי בתי הכנסת בעיר על הרצאתה של "איבון רוזנשטיין בסיפור חייה האישי", שתאיר את אזני המאזינות בסוגיה "איך להתמודד עם קשיים בחיי הנישואין".

בימים אלה, חיי הנישואין של רוזנשטיין אינם שגרתיים במיוחד: בעוד שבעלה, זאב רוזנשטיין, מרצה 12 שנות מאסר בפועל, שנגזרו עליו בגין הפצת כדורי אקסטזי, מסתובבת איבון רוזנשטיין (53) ברחבי הארץ ומרביצה תורה בנשים.

והיא מגיעה. המרצדס השחורה והנוצצת שלה מחנה ללא היסוס באדום לבן ורוזנשטיין דופקת כניסה, תופסת פיקוד ומתחילה לתת את השואו.
רוזנשטיין מרצה. "בשבילי זאב הוא לא עבריין". צילום: קובי קואנקס

"אני אשתו של זאב רוזנשטיין, מי שנחשב לעבריין מספר אחת במדינת ישראל", היא פותחת ומשליטה שקט מוחלט. "אנחנו נשואים 34 שנה, ברוך השם, ואני בעלת תשובה 21 שנה. יש לנו שישה ילדים, שיהיו בריאים, שתי בנות וארבעה בנים. כולם צדיקים גמורים".

במשך שעתיים וחצי, כמעט ללא הפסקה, מגוללת רוזנשטיין את סיפור חייה לצידו של "הזאב". היא מספרת איך הגיעה לסמינר ערכים ועוד באותו יום עטתה על ראשה מטפחת ראש, איך הריק שבנשמתה התמלא אט אט בקדושה ולמה החליטה להישאר איתו - למרות הכל. "עד היום שואלים אותי, למה את לא עוזבת אותו? מה יש לך איתו וממנו? מה את עושה איתו? הרי הוא עבריין את דתייה".

"גם אני שאלתי את עצמי לא פעם אם אנחנו צריכים להישאר יחד והתשובה היא כן. בשבילי הוא לא עבריין, הוא אב ילדיי, הוא אדם חשוב ויקר לי ואני אוהבת אותו. הוא אבא טוב, הלוואי שכולם יהיו אבות כאלה ואני נגד גירושין. זאב עבורי הוא התיקון שלי. אנחנו לא סתם יחד, לכן לא אעזוב אותו לעולם, למרות הקשיים. להתגרש זה הכי קל. הכי פשוט לפרק, ומה אז? לחיות עם גבר אחר שלא יסתדר עם הילדים שלך? שלא יקבל את הרצונות שלך? אצלנו כל אחד למד לחיות בפינה שלו, קל? ממש לא".

"אני לא אומרת, תישארי אם הוא מרביץ ומתנהג לא יפה. היום כולם ממהרים ללכת לרבנות, אבל רגע, אתם לא לבד. יש ילדים,יש אחריות, אז מוותרים פה ושם על דברים ומוצאים את הדרך לחיות יחד".

רוזנשטיין מגוללת את החיים במחיצתו של רוזנשטיין, ההסתבכויות, המעצרים, החשדות ברצח ו"סיפורי העולם התחתון, עולם שאני לא נכנסת אליו ואני רחוקה ממנו. אני המשכתי בשלי. ככל שהוא הסתבך ביותר בעיות, כך אני התחזקתי".

בתום המונולוג היא מתפנה לחלק מטפחות ראש לנשים. "שבע שנים אני עורכת כנסי נשים ויש לי מטרה אחת", היא אומרת, "לשמור על שלום בית. יכולתי מאה פעם לקום וללכת, ואז מה, מה זה היה נותן לי?", היא אומרת, מותירה את השאלה באוויר ונכנסת למרצדס הנוצצת.