האופנוע המשטרתי הדליק את הקטינים: לאחרונה הוצת הקטנוע המשטרתי של רס"ב אבי אדטו. הקטנוע הוצת בכניסה לבניין של אדטו שהוא אמנם המש"ק של אזור, אך הוא מתגורר בשכונת ג'סי כהן בחולון. האירוע החמור של הצתת כלי רכב משטרתי הכניס לדריכות רבה את אנשי מרחב איילון ומטה מחוז תל אביב.

מעבר להיות האירוע חציית גבול של פגיעה במשטרה, שהוא דבר שלא יעשה, בקודים העבריינים מדובר במסר שאומר "בפעם הבאה נפגע בך". מעבר לכך, הצתת הקטנוע הובילה לפיצוץ מיכל הדלק ובשל כך התפשטה האש גם לקומה הראשונה של בניין המגורים.

החקירה בנושא נוהלה בפיקודו של רב פקד אהוד דיין, ממחלק הנוער של מרחב איילון. כבר בבוקר שלמחרת ליל ההצתה, הגיעה שוטרת של מרחב איילון אל תחנת הדלק "היובל" הנמצאת בסמוך למקום האירוע, וביקשה לראות את סרטי מצלמות האבטחה של השעות שקדמו לאירוע. הצילומים לא אכזבו, והשוטרת לא היתה צריכה לשבת זמן ארוך מדי.


הנזק שנגרם לבניין המגורים כתוצאה מהצתת הקטנוע המשטרתי

סמוך מאוד לשעת ההצתה, נראו בבירור קטין בן 17 תושב ג'סי כהן המוכר היטב למשטרה מעצם היותו בעל הרשעות ובעל מעורבות פלילית גבוהה, יחד עם אחר כשהם רוכשים בנזין אותו הם ממלאים אל תוך בקבוק פלסטיק. האחר לא מזוהה בוודאות, אך הוא נראה מאוד דומה לאחיו הגדול ממנו בארבע שנים, עבריין מוכר גם הוא.

עם הממצאים האלה, מחליטים במחלק הנעור של מרחב איילון לעצור את האחים. אך עוד לפני ששוטרים מפיקים לשכפל לעצמם עותק מצילום מצלמת האבטחה, הם מחליטים לבצע תרגיל חקירה לאחים. לאחר ביצוע תרגיל החקירה נעצרו השניים, והוגש נגדם כתב אישום.

המניע להצתה היה כעס ותחושת נקמה שבערה באחים לפגוע במשטרה, והקטנוע המשטרתי שבסמוך לביתם "נפל קורבן". "המספר האדום (של הקטנוע) עצבן אותם" נמסר מגורם במשטרה, "הם אמרו במפורש שהם שונאים שוטרים ולכן הם עשו את זה והם לא חשבו שזה כזה חמור. זה היה קטנוע עם מספר אדום וזה שימש להם כיעד".

אגב, השניים גם תרמו לאיכות הסביבה. לאחר ההצתה, השליכו הקטינים את בקבוקי הבנזין הריקים למיכל למחזור בקבוקים...