ניסיון סחיטה: כתב אישום הוגש לאחרונה נגד שלושה אחים פלסטינאים על שהציתו את מכוניתו של תושב חולון וניסו לירות בו, מכיוון שדרשו ממנו מאות אלפי שקלים והוא לא נענה לדרישותיהם. אחד האחים המעורבים, ודיע מרדאוי (26), נעצר לפני שלושה חודשים, בחשד שבמשך חודשים מספר סחט באיומים בעל חנויות בבת-ים וביבנה. במהלך שהותו בבית המעצר הוגשה נגדו תלונה כי סחט אדם נוסף, תושב חולון, בעל עסק בעיר, שאיתו עבד ב-2006.

מכתב האישום עולה כי במספר רב של הזדמנויות התקשר מרדאוי מבית המעצר אל האיש, ודרש ממנו 200-300 אלף שקל, בטענה שהוא חייב לו כספים. האיש סירב, ומרדאוי איים עליו כי יפגע בו. ימים מספר לאחר מכן, כך נטען, הושלך בקבוק תבערה לעבר אחד מכלי הרכב של משפחת המתלונן, והוא עלה בלהבות.

יומיים לאחר מכן התקשר מרדאוי אל האיש שוב, והזכיר לו כי מכוניתו הוצתה, לטענת כתב האישום, מתוך מטרה להפחידו ולהביא לכך שימסור את הכסף. עוד נטען, שבשיחה נוספת שהתקיימה בין השניים באותו יום, אמר לו מרדאוי כי אם יגלה שהלשין עליו למשטרה, ישא בתוצאות. "אתה כבר יודע מה אני מסוגל לעשות. לא מספיק שרפו לך את האוטו?", איים.
מאוחר יותר התקשר אליו שוב, והפעם אמר לו מפורשות כי ימוטט אותו כלכלית וירצח אותו. למחרת המשיך מרדאוי בשרשרת שיחות האיומים, ואמר לאיש כי אם עד הערב לא יעביר לו 100 אלף שקל, יפוצץ לו את הבית.

בעקבות האיומים התלונן האיש במשטרה לפני חודש. המשטרה חושדת כי במעשים היו מעורבים שני אחיו של מרדאוי: מואמן (30) ורביע (27). מכתב האישום עולה, כי האחים הגיעו לבית המשפחה, פגשו בבנו של האיש, ואמרו לו כי ודיע מוסר לאביו ד"ש. האב שמע זאת ויצא מפתח הבית, ואז שלף אחד האחים אקדח, צעק "מניאק", דרך את הנשק וניסה לירות. בדרך נס, מעצור באקדח מנע את הירייה. האיש ברח לביתו, והאחים נמלטו.

ראש מחלק הבילוש והמודיעין במשטרת מרחב איילון, רפ"ק ניסים ונונו: "אנחנו יודעים על עשרות אנשים, שנסחטו על ידי השלושה שהטעו אותם, בכך שסיפרו להם שהם ממשפחת הפשע ג'רושי. אנחנו מבקשים מכל מי שיש לו אינפורמציה נוספת על האחים, שיגיש תלונה מסודרת, ומשטרת ישראל תעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרח. לא צריך לפחד כי בסופו של דבר בית המשפט ימצה איתם את הדין".