מבוקשים - מרעילים: מי מרעיל חתולים בחולון? על שאלה זו, הטורדת את מנוחתם בעת האחרונה, מנסה עמותת "תנו לחיות לחיות" לענות. ביום שני בשבוע שעבר, בשעת צהריים, מצא ארז שמיר מכוכב יאיר שלושה חתולים גוססים ברחוב הי"ד בחולון, מול משרדי הפיקוח העירוני.

שמיר פנה לווטרינר שטען כי ככל הנראה מדובר בהרעלה שבוצעה באמצעות זרחן אורגני. הווטרינר הצליח להציל את חייו של אחד החתולים, אולם השניים האחרים מצאו את מותם. החתול שניצל, סורס והושב לסביבתו הטבעית. העמותה, שנרתמה לסייע במקרה המצער, מיהרה להגיש תלונה במשטרת מרחב איילון, אולם גם שם יודעים כי הסיכויים למצוא את המרעיל קלושים.

אחד החתולים המורעלים בחולון. "בכל יום בעיר אחרת"

"הרעלה של חתולים היא עבירה חמורה על חוק צער בעלי חיים", אומרת אתי אלטמן, דוברת "תנו לחיות לחיות". "לא יתכן שהעבריין ייצא מכך נקי, מה גם שסביר להניח שהמקרה יחזור על עצמו, כל עוד לא ייעשה משהו בנדון. הגיע הזמן לטפל אחת ולתמיד במקרי ההרעלות החוזרות ונשנות. לא יעלה על הדעת שמדי יום יתקבל במשרדנו דיווח על הרעלה מעיר אחרת".

"אין לי שמץ של מושג מי עשה את זה ולמה", ממשיכה אלטמן ואומרת, "תלינו פתקים בכל האיזור, בהם אנו מבקשים שמי שיש ברשותו מידע לגבי המרעילים יתקשר אלינו וידווח באופן מיידי. חשוב לנו שאנשים יפקחו עיניים ויהיו עירניים לדבר המזעזע הזה".

בעמותה מציינים כי נוסף על המקרה בחולון, ידוע להם על שלושה מקרים נוספים שאירעו בשבוע שעבר ברחבי הארץ, בהם הורעלו חתולים. בשנה החולפת דווחו עשרות מקרים מעין זה.

ארז שמיר מכוכב יאיר שמצא את החתולים סיפר על כך. שמיר: "אני בכלל לא גר בחולון והגעתי למשרדי הפיקוח העירוני כדי לטפל בדוח חנייה שקיבלתי שלא בצדק, כי אף פעם לא הייתי בחולון. כשהגעתי למקום, ברחוב הי"ד, ראיתי חתול שגוסס מהרעלה. מייד טיפלתי בו, ניסיתי לגרום לו להקיא, שטפתי לו את הפה במים וזה לא כל כך עזר. אחת מעובדות הפיקוח העירוני אמרה לי שהם מודעים למצב ושהם קראו לווטרינר העירוני. הבנתי שאין עוד משהו שאני יכול לעשות, השארתי את החתול ופניתי לענייני בפיקוח. אחרי חצי שעה חזרתי למקום וציפיתי לגלות שכבר טיפלו בחתול, אבל להפתעתי הוא עדיין היה שם, ו-50 מטר ממנו הבחנתי בחתול נוסף גוסס. כך הבנתי שיש ממש הרעלה באיזור והתחלתי לנסות לגלות מה מקורה".

"בפחי אשפה סמוכים גיליתי חתול נוסף במצב טוב יותר, שניסה לקפוץ החוצה, ולכן הנחתי שההרעלה היא משם. הלכתי לדבר שוב עם העובדים ואמרו לי שהווטרינר בלימודים ויגיע לאחר שיסיים את לימודיו. הרמתי טלפון לעמותת 'תנו לחיות לחיות' והתחלתי לשאול אותם איפה יש וטרינר קרוב שאפשר לקחת אליו את החתול. לקחתי אותו לווטרינר בחולון, אבל הוא דרש תשלום גבוה מדי תמורת הטיפול. דיברתי עם 'תנו לחיות לחיות' שוב והם שלחו אותי לווטרינר שלהם שטיפל בחתול בחינם".

"למרבה השמחה, החתול שרד את ההרעלה ולאחר מכן גם סירסו אותו. יומיים לאחר מכן, החזרתי אותו לאותו המקום, מול משרדי הפיקוח העירוני. במקביל, וידאתי איתם שלא היו עוד הרעלות בסביבה. בנוסף, גם השארתי שלטים באיזור הקוראים לשכנים לפקוח עין על המתרחש בנושא".