פרזיטים צעירים: סגירת חובות בקיוסק בית הספר, משחק סנוקר וצליית בשרים על הגריל, כך ביזבזו שלושה תלמידים בני 14 מחולון את הכסף שגנבו מחבריהם לספסל הלימודים.

עשרות תלמידים הלומדים באחד מבתי הספר בחולון יכולים לנשום לרווחה, לאחר שמסכת הגניבות שהתרחשה בחודש האחרון בבית ספרם הגיעה לסיומה. שלושה ילדים בני 14 מחולון נעצרו בחשד שגנבו מכשירי פלאפון, מאות שקלים וכרטיסיות לאוטובוס.


חגיגה בסנוקר (אילוסטרציה). על חשבון התלמידים.

במשך שבועות שבועות נהגו שלושת התלמידים להיכנס בזמן ההפסקות לכיתות הריקות ולגנוב מהתיקים את השלל. "הם גנבו כמעט הכל חוץ מהסנדביץ'", אומר ראש מחלק הנוער במשטרת מרחב איילון, פקד אהוד דיין. בנוסף ניצלו את העובדה כי בשיעורי הספורט, התלמידים עסוקים בפעילויות שונות שמסיטות את תשומת ליבם מהתיקים הזרוקים במגרש המשחקים וגם משם גנבו מכשירי פלאפון, מאות שקלים וכרטיסיות לאוטובוס.

מקרי הגניבות הגיעו לסיומם לאחר שתלמיד הלומד בבית הספר תפס על חם את אחד החשודים בעת ניסיון גניבה. המקרה הועבר למחלק הנוער במשטרת מרחב איילון, שערך חקירה, במהלכה נחשפו שלושת החשודים, שנעצרו בחדש לגניבה.

בחקירה הודו הילדים במיוחס להם, הביעו חרטה ותיארו בפני החוקרים את שעשו עם השלל שגנבו. באחת הפעמים אירגנו להם יום כיף ובאמצעות הכרטיסיות שגנבו נסעו לתחנה המרכזית בתל אביב, שם מכרו את מכשיר הסלולארי שגנבו ב- 35 שקל. בכך לא הסתפקו הילדים והמשיכו לחגוג על כספי חבריהם ללימודים. הם סגרו חובות ישנים בקיוסק בית ספר, שיחקו סנוקר עם החברים וקנו בשרים שצלו על האש.

בתום חקירתם, שוחררו השלושה בתנאים מגבילים.