אין גבול לחוצפה: אלמונים פרצו ביום שני בלילה לסניף "יד שרה" בחולון וגנבו ציוד בשווי אלפי שקלים שנועד לחולים ולאוכלוסיות נזקקות.

פנינה אקרמן, מתנדבת ב"יד שרה" הגיעה בשעה תשע בבוקר יום שלישי לסניף בחולון וחשכו עיניה. "ראיתי שהמחשב הראשי בחדרה של מנהלת הסניף איננו. הסתובבתי לעמדות ההשאלה וכל המחשבים והמסכים לא היו. הבנתי מייד שמישהו גנב אותם. הסתכלתי מסביב וראיתי את הסורגים של החלון עקומים. הגנב נכנס דרך החלון", אומרת אקרמן כשהיא מבוהלת.

מיד הזעיקה אקרמן את מנהלת הסניף, אסתר לנדמן ועדכנה אותה במה שארע. מסריקה במקום התברר כי נגנבו חמישה מחשבים ומדפסת ששימשו את מתנדבי הסניף, וכן נגנבו 600 שקל, שהיוו תשלום עבור ארוחות חמות הניתנות למעוטי יכולת."מייד כשהגעתי הזעקתי את המשטרה. אני המומה מהמחשבה שפרצו לסניף 'יד שרה'.

המחשבים והמסכים היו חדשים והגיעו לסניף לפני מספר שבועות. אני קוראת לגנבים להחזיר מייד את הציוד שמשרת אותנו ונקנה מכספי תרומות", מבקשת לנדמן. ככל שנקפו השעות הגיעו למקום מתנדבי הסניף, עודכנו בפרטי האירוע והופתעו למראה חוטי החשמל הקרועים. "נאלצנו להשאיל ציוד רפואי בטפסים ידניים. זה דורש הרבה יותר מאמץ ומקשה עלינו ועל הלקוחות מאוד", אמר אחד המתנדבים.

בסניף מבקשים מכל מי שהחזיר ציוד ביום שני, 8.12, לפנות לסניף על מנת לקבל חזרה את דמי הפיקדון, מאחר והמחשבים נגנבו לפני הגיבוי שנעשה בכל לילה.

פעילות אגודת "יד שרה":

סניף "יד שרה" בחולון הוא אחד מסניפי השאלת הציוד הפעילים ביותר. בשנה החולפת פנו לסניף יותר מ- 9,000 איש. בסניף גם מתקינים לחצני מצוקה לתושבי העיר; מתנדבים מבקרים מרותקי בית ועוסקים איתם בפעילויות יצירה; עורכי דין מתנדבים מעניקים ייעוץ משפטי לאוכלוסייה מבוגרת. בנוסף, בסניף פועל מועדון לכבדי ראייה ופינת מרגוע לאנשים המבקשים ארוחת צהריים קלה. ליד שרה יותר מ- 100 סניפים ברחבי הארץ, בהם מתנדבים כ- 6,000 איש. היא אינה זוכה לתקציב ממשלתי שוטף ופעילותה ממומנת מתרומות.