להם זה מותר: ניידת משטרתית הפריעה לפעילות תלמידי משמרות הזהירות בדרכים בכניסה לבית ספר בחולון. נהג הניידת חנה בקירבת מעבר החציה וסיכן את בטיחותם של מאות מתלמידי בית הספר במשך דקות ארוכות במהלך אחד הימים בסוף השבוע שעבר.

תלמידי משמרות הזהירות בדרכים, המכונות משמרות הזה"ב, הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף בקירבת בתי הספר, בעיקר ליד מעברי החצייה, מידי בוקר. התלמידים הללו, בדרך כלל תלמידי כיתות ה', זוכים להכשרה מיוחדת, בין היתר, בידי שוטרים.


הניידת חונה באדום לבן, התלמידה נאלצת להגיע למרכז מעבר חציה. סכנה.

מטרת הפעילות החשובה, המקלה על התלמידים את הדרך הבטוחה לבית הספר, היא לדאוג לשלומם. לתדהמתם של באי בית הספר "הס" בחולון, חנתה דווקא ניידת משטרתית בקירבת מעבר החצייה, בסימון אדום לבן ובאין מפריע, כאילו אין חוק, אין ילדים ואין סכנה.

הרכב המשטרתי חנה מול קמפוס "הס" באופן שבו נאלצו תלמידי משמרות הזה"ב לסכן עצמם. התלמידים הגיעו ממש עד למרכז הכביש (ראו בצילום) על מנת שיוכלו לנווט את התנועה עבור תלמידי בית הספר.

שרון אלימלך, אם שבאה לאסוף את ילדיה מבית הספר הסמוך אמרה: "זה פשוט נורא איך שהוא עומד וזו לא פעם ראשונה שרכבים משטרתיים מרשים לעצמם לעמוד כך. זה מסכן את הילדים החוצים ואת תלמידי משמרות הזהב. הכביש כאן גם כך צר ופקוק ואין צורך להכביד עליו יותר ממה שזה, נותנים כאן אחריות לילדה בת 11 ובאיך שהוא מחנה הוא רק מכביד".

בתגובה נמסר מהמשטרה: "מדובר בניידת משמר אזרחי מרמת השרון. בכל מקרה, בעקבות הפנייה ייבדק הנושא".