קרבן למכירה וירטואלית: רוצים למכור מוצרים באתרי האינטרנט? אולי כדאי שתחשבו פעמיים או לפחות תנקטו באמצעי זהירות. לפחות בשני מקרים שארעו לאחרונה בחולון, הותקפו תושבי האזור ומוצריהם נגנבו על ידי אנשים שהתחזו לקונים.

משתי תלונות שהגיעו לאחרונה למשטרת מרחב איילון עולה כי לא תמיד כדאי למכור מוצרים דרך אתרי האינטרנט. שני תושבי האזור שרצו למכור את מכשיר הטלפון הסלולארי שברשותם, פנו לדרך היעילה והמהירה ביותר להיפטר ממוצריהם ופרסמו מודעה באתרי האינטרנט השונים.


אלימות (אילוסטרציה). שוד במסווה של רכישת פלאפון.

בין שיחות הטלפון שקיבלו, היו שני תושבי חולון, אשר הגיעו עם השניים להבנה כספית וכן קבעו את מקום המפגש בו יפגשו הצדדים ויבצעו את המכירה. בפעולה מתוכננת מראש הובלו המוכרים לאזור פינתי ושקט בחולון. באחד מהמקרים המוכר הוכה באכזריות על ידי בחור, שגנב את מכשיר הפלאפון ונמלט מהמקום ובמקרה השני הסתפק חשוד אחר "רק" בגניבת המכשיר.

למוכרים חסרי האונים לא נותר דבר מלבד לגשת לתחנת המשטרה ולהתלונן. לדברי ראש מחלק הפשעים במשטרת מרחב איילון, פקד דני ברדיאן החקירה נמצאת בעיצומה. ועל מנת למנוע את המקרה הבא, מוסיף ברדיאן מספר טיפים: "מומלץ שלא להגיע לבד למקומות המפגש, אלא לצרף איתכם אדם נוסף".

"מכיוון שאתם אלה שמוכרים, אז עדיף שהקונים יגיעו אל מקום מפגש שאתם תקבעו ולא להגיע למקום שאתם לא מכירים. יש לדאוג שהפגישות יתקיימו בשעות היום ובמקומות ציבוריים".