מכונית עד הבית: ביום ראשון בשעות הערב אירע נס של ממש בצומת הרחובות השיטה ומוהליבר בחולון. מראה לא שגרתי נראה בפינת הרחובות, השקטים בדרך כלל, בזמן שרכב פגע בגדר בית פרטי ונעצר מטרים ספורים לפני דלת הבית שלא היה ריק מיושביו. למרבה המזל ובאורח פלא, תאונת הדרכים הסתיימה בלא נפגעים.

מספר הרב משה פינקוביץ', רב בית הכנסת "אחים ורעים" בשכונת נאות שושנים, שבחצר ביתו שברחוב השיטה אירעה התאונה: "ביום ראשון בשעות הערב הייתי בבית. לפתע שמעתי זבנג גדול ואחריו שמעתי בום גדול".

"למעשה, היו שני בומים, הראשון היה מפני שמכונית אחת נסעה ברחוב השיטה, חצתה את הצומת ופגעה בחלק האחורי של מכונית שנסעה ברחוב מוהליבר. מעוצמת הפגיעה המכונית נסעה שמאלה, עלתה על המדרכה ונכנסה לתוך החצר שלי. זה מה שגרם לבום השני. מה שעצר בעד המכונית הוא חומת הגדר עצמה וגם סוכה שמוצבת בחצר".


"זה ממש נס משמיים". המכונית בחצר בית הרב. צילום: רוני כהן

"למזלנו, אף אחד לא היה בחצר באותה שעה וזה ממש נס משמיים. הנהג יצא בסדר וגם הנהגת הפוגעת. נתתי להם לשתות והם התנהגו די באיפוק. למרבה המזל, אך אחד לא נפגע. המכונית לא הגיעה לבית שלי, אבל לחצר נגרם נזק גדול. הגדר נהרסה, כי גלגלי המכונית ממש נכנסו פנימה. כמובן שהייתה התקהלות במקום, אבל הכל היה בסדר. לקח זמן רב עד שפינו משם את המכוניות, בערך אחרי שעתיים-שלוש משכו את המכונית עם כבל מהחצר".

"בצומת הרחובות הללו מוצב בצד ימין מתקן לאיסוף בקבוקי פלסטיק ריקים. המתקן מסתיר את שדה הראייה ומן הראוי יהיה לסלק אותו משם, כי זה ממש סכנה לנהגים. אפשר להעביר את זה ממול, שם זה לא מפריע. מן הראוי גם שיהיה במקום שילוט 'עצור', כי המקום מועד לפורענות. פעמים רבות מתרחשת שם תאונת דרכים וראוי להחליף את השלט ב'עצור' במקום שלט 'האט'. זה ממש נס שלא היה אף אחד על המדרכה באותה שעה", הוסיף הרב פינקוביץ', "וזה ממש נס שאף אחד לא נפגע".

הרב ובני משפחתו ברכת "הגומל" והנהגת הפוגעת עוכבה לחקירה.