ספירה, סוף: לאחר סיום המולת הבחירות, מתבהרת התמונה בחולון. לאחר שעות רבות מורטות עצבים, התפנו המועמדים השונים לסכם את התוצאות. פניהם של מתמודדים רבים נפלו, הם הנמיכו פרופיל והחלו לדון בשאלה: "איך זה בדיוק קרה לנו?". אצל אחרים, נשמעו קולות שירה רמים, אשר סימלו את תחילתן של החגיגות.

להלן התוצאות שמובאות לאחר ספירת 239 קלפיות. התוצאות כוללות את קולות בעלי המוגבלות וקולות החיילים.
לראשות העיר חולון הצביעו 61,316 תושבים, מתוך 153,661 בעלי זכות בחירה, המהווים 39.90 אחוזים. מוטי ששון זכה לקבל 74.24 אחוזים מהקולות עם 42,490 מצביעים עבורו. יעקב חרש, מנגד, קיבל 25.76 אחוזים מהקולות. עבור חרש הצביעו 14,745 תושבים בלבד. יתר הקולות נפסלו.

למועצת העיר הצביעו 61,329 תושבים, המהווים 39.91 אחוזים מבעלי זכות הבחירה בחולון.


מוטי ששון. חוגג גם כל הדרך למועצה עם 10 מנדטים. צילום: ניצן הפנר

רשימת אמת זכתה לעשרה מנדטים, והגדילה את כוחה מהקדנציה הקודמת בה זכתה לשבעה מנדטים. חברי המועצה שיכהנו מטעמה, נוסף על ראש העירייה, מוטי ששון, הם: יאיר טאו, זוהר נוימרק, רבקה עדן, אורה גזית, משה מועלם, איציק רון, יוסף נדלר, משה בית דגן וקובי זיתוני.

הרשימה הבאה, ששמרה על כוחה מהבחירות הקודמות, היא רשימת ש"ס. חברי המועצה מטעמה יהיו: חיים זברלו, דוד ג'מילי, יעקב בבלי, דרור קריטי ולב פנחסוב. הפתעת הבחירות, ללא ספק, היא כניסתה למועצה של רשימת המורים "מצטיינים בחינוך", בראשותו של עזרא סיטון. הרשימה שפעלה ללא תמיכה מפלגתית, זכתה להישג מרשים וקיבלה שני מנדטים. נוסף על סיטון, יתרגל לשבת בכיסא מועצת העיר גם המורה איציק תורג'מן.

עמוס ירושלמי וניסן זכריה שהתאחדו הפעם ברשימה חברתית, שמרו על כוחם וסיפקו שני מנדטים. גם רשימת חולון ביתנו, בראשותה של עו"ד יוליה מלינובסקי, זכתה לקבל שני מנדטים. נוסף על מלינובסקי ישב בספסלי המועצה גם סטניסלב יוסים. סניף הליכוד בחולון, יצטרך לעבוד קשה מאד כדי להתלכד מחדש.

הליכוד, שקיבל ארבעה מנדטים בבחירות הקודמות, זכה עתה רק לשניים. יעקב חרש, שהפסיד למוטי ששון בקרב על ראשות העיר, אמור לכהן כחבר מועצה, חבר המועצה השני של הליכוד, הוא יואל ישורון, שכיהן כיו"ר האופוזיציה בקדנציה החולפת.

במהלך יום הבחירות הגיע יו"ר תנועת הליכוד, חבר הכנסת, בנימין נתניהו, לתמוך במועמדי הרשימה, אולם כעת מתברר, שזה לא הספיק. גם תמיכתה של יו"ר הכנסת, דליה איציק, שביקרה אף היא ביום הבחירות בחולון, לא הספיקה לרשימת "קדימה", "חולון אחת", להציב נבחרת מרשימה במועצה. למרבה אכזבתם, הרשימה נאלצה להסתפק במנדט אחד בלבד, אשר הקנה לעו"ד רועי כהן, כרטיס כניסה לכהונה נוספת במועצה. חותם את הרשימה, עו"ד אילן לוי, שפרש מן הליכוד והקים רשימה עצמאית. לוי יכהן בגפו במועצה, לאחר שזכה במנדט אחד.

תגובות - המפתיעים והמאוכזבים:

עזרא סיטון, יו"ר רשימת "מצטיינים בחינוך", התייחס להישג המרשים: "מעתה קולם של המורים, אנשי החינוך, התלמידים וההורים ישמע במועצת העיר, ותהיה להם במה אמיתית. באתי ליישם חזון שאני מאמין בו. אני מקווה שמוטי ששון ישתף פעולה עם אנשי החינוך שנבחרו, על מנת ליישם את החזון הזה, מפני שהדבר הוא לטובת תלמידי העיר. לעצמנו, איננו מבקשים דבר, כפי שהבטחתי לפני הבחירות. אני באתי להתנדב".

עו"ד רועי כהן, יו"ר "חולון אחת", התייחס לתוצאות המאכזבות מבחינתו: "לפני הבחירות הכול נראה אופטימי, עם המון תמיכה. כנראה שאנשים שלנו שינו ברגע האחרון את החלטתם. הייתה לנו נבחרת איכותית ביותר, וצריך לעשות חושבים ולראות איך מתקנים את הדברים לקראת ההמשך. זו הרגשה של החמצה, הייתה פה הזדמנות לעשות שינוי וזה התפספס".