פוליטיקה מהבית: אחרי שהרעיון על האיחוד בין חולון ואזור ירד מן הפרק, לפחות זמנית, מסתבר, שאיחוד פוליטי בכל זאת קיים באחת המשפחות בישוב. במשפחתו של המועמד לראשות המועצה, אריה פכטר, גלש גם הבן, יניב, למישור הפוליטי, אך "למזלו" של האב, הוא משחק בשדה הפוליטי של השכנה מחולון.

יניב פכטר, בעל תואר שני במנהיגות, מחזיק לבד מפוליטיקה, בכובעים רבים: מורה ומחנך בתיכון, מרכז מנהל קידום חולון וחבר בהנהלת הפועל חולון. אם לא די בכך, הוא חוקר תולדות חולון. פכטר מסביר: "לפני 5 שנים התחלתי לקרוא ספרים על חולון. קראתי את שלוש הספרים היחידים שנכתבו על חולון. ראיתי שיש עוד הרבה מה לחקור ומה ללמוד על העיר והתחלתי לאסוף עוד חומר על העיר".

"במסגרת האספנות שלי הצלתי את ארכיון של ראש העיר הראשון ד"ר קוגל ואת הארכיון של ראש העיר השני פנחס אילון. הצלתי גם את ארכיון המתיישב הראשון בחולון, שלמה גרין ועוד המון פריטים נדירים על השכונות הראשונות".

פכטר, שמנהל באינטנסיביות את הקמפיין של אביו אריה נולד באזור, אך מתגורר בחולון, בה מתגוררת אימו. פכטר מסביר: "ההורים שלי התגרשו כשהייתי בן 5 ומאז אני גר בחולון ועושה עבודה לאבא באזור ולמוטי ששון בחולון. "כל הפעילות היא בחולון. אני חולוני בנשמה ואני מפצה את אבא גם בחקר תולדות אזור".

אז למה לך פוליטיקה עכשיו?
"אני בן של פוליטיקאי. אבא הדביק אותי בחיידק של תרומה לחברה ולקהילה ואני מאמין שאם אני ארצה להשפיע על מערכות חינוכיות גדולות אני אוכל לעשות זאת רק באמצעות הפוליטיקה ולשם אני שואף".

תהיה ראש העיר של חולון או ראש מועצה מקומית אזור?
"החלום שלי הוא הפוליטיקה בחולון. לא רוצה להגיד ראש עיר ולא כלום. אבא חי עם זה בשלום וכן ואפילו גאה בזה".

אבא שלך וששון. מכירים?
"כן, בטח. ואני מקווה שיהיו שותפים עבור עשייה למען אזור וחולון".
בעצם אתה הוא הסימבול איחוד חולון אזור.
"כן, נכון. עלית על זה. במקום לאחד את חולון ואזור אפשר להסתפק בנציגות שלי".

לעמוד הבחירות המלא של mynet