הצבעה סמויה: מרגלית ("מרגול") צנעני וגדי ("טנצר המניאק") רבינוביץ', תושבי אזור, לא מוכנים לגלות במי הם בוחרים. בישוב בו עומדים על קו הסיום לא פחות מארבעה מתמודדים (יוסי ברזילי, אוריאל תנעמי, אריה פכטר ומשה רוטברט) עדיף כנראה רק לבוא ולהצביע אבל לא ממש להזדהות פומבית.

רבינוביץ', שמתגורר באזור זה 13 שנה, אומר: "אני שומר את זה לעצמי. הישוב חביב ביותר, תמיד יש מה לעשות ולשפר, אבל הישוב בסדר גמור, ותמיד יהיה מה להגיד. אני לא בקטע של להיכנס לפוליטיקה. היו לי הצעות מכל המועמדים, ובחרתי להישאר בצד, אני לא מרגיש משיכה לפוליטיקה. אחרי הבחירות אני מוכן לתת עצות חינם לכל מי שירצה. ככה, אני לא רוצה להיות מזוהה פוליטית ולא רוצה להיכנס לפוליטיקה".


רבינוביץ'. "מעדיף לשמור את זהות ההצבעה לעצמי". צילום: קובי קואנקס.

אתה מוכן לפחות לדרג את המועמדים?
"לא, ממש לא רוצה להיכנס לזה".
אני מבינה שתלך להצביע.
"אם אני לא אהיה בצילומים באותו יום, אז אולי אלך להצביע. אני מאמין שכן. מן הסתם יהיו מספיק שעות באותו יום".

יש מועמד שאתה מעדיף על פני אחרים?
"יש לי את המישהו שלי, מישהו שהוא שלי ואנחנו חברים טובים, ואני מעדיף לשמור את זה לעצמי".

מרגול, איך לא, פחות מהוססת מרבינוביץ' והחלטית מתמיד להישאר ניטרלית. "אני לא מתערבת", היא אומרת, "זה לא מעניין אותי. אין לי שום מעורבות, אף פעם לא התערבתי, אני אף פעם לא מתערבת בעניינים פוליטיים".

את הולכת להצביע?
"בטח שאני הולכת להצביע. לתרום את קולי, לנצל את הזכות שיש לבן אדם לבחור, אבל אני לא תומכת באף מועמד. אני והגלשן שלי".
אני מניחה שפנו אליך בהצעות כאלה ואחרות.
"בטח, כולם".

ודחית את כולם.
"אלה שפנו, פנו בעדינות, בסדר גמור, אף אחד לא עשה מעשה לא טוב. זה ישוב קטן ויפה לאללה, ישוב מלא מחלות ילדות שלא חוסנו. למגר מחלות ילדות קשות, קשה מאוד. יש כאן קצת הרבה דברים תוהו ובוהו, אבל בסדר, לאט לאט. אני מאמינה שיש כל מיני כוחות צעירים וטובים שרוצים. אני אעזור להם עזרה פשוטה, לא מפלגתית, לא פוליטית ולא הצהרתית".

את פעילה במטה כלשהו?
"לא, אני לא רוצה, דווקא מטעמי אהבת המקום שאני נמצאת בו. לא רוצה לנקוט עמדה, אף על פי שאני בן אדם די בולט ויש לי מלא טענות. אני אוהבת חזות יפה ואני מאלה שמטלפנות ואומרות תראה פה, שם, נקו, עשו. הם עושים ככל יכולתם".
אז למה בעצם לא?
כי אני טרודה בעניינים שלי. אם כבר אז הייתי הולכת לפוליטיקה קצת יותר גבוהה, כי גם שם מבקשים".

לעמוד הבחירות המלא של mynet