עולים על הדשא הפוליטי: "כל פעם הוא מבטיח לך, שידאג לך, וידאג לך, בסוף הוא שם אותך במקום העשירי?" כך עקץ בתחילת השבוע אלכס שפרינגר, הכישרון הכי גדול ששיחק אי פעם בהפועל חולון, את קובי זיתוני, הכדורגלן הכי אנרגטי שהיה לאותה קבוצה מאז ומעולם.

זיתוני, כהרגלו, לא נשאר חייב הרבה זמן, והחזיר עקיצה משלו: "אל תדאג לי. המקום העשירי שלי, יותר טוב מהמקום הרביעי שלך. תאמין לי, אני אהיה יותר מסודר ממך, אחרי הבחירות".

עמי סולומוביץ', שעל ההגמוניה שלו כסמל הסמלים של הפועל בת ים אין עוררין, מיהר לחצוץ בין השניים, והשיב את הסדר על כנו: "די, עוד פעם אתם רבים? לא מספיק רבתם כל הקריירה שלכם? לכו תביאו בוחרים לקלפי, תכנסו למועצה, ותתרמו לספורט".

זיתוני ושפרינגר בחולון, וסולומוביץ' בבת ים, תרמו בצעירותם שנים רבות, מכר הדשא למען תושבי עירם. עכשיו יש להם תוכניות להמשיך לתרום, אבל מספסלי הפוליטיקה, אם כמובן הבוחר ימצא לנכון להצביע עבור מפלגתם, ויעבה את מספר המנדטים בספסל מועצת העירייה.


זיתוני, סולומוביץ' ושפרינגר. כל אחד והפייבוריט שלו. צילום: יובל טבול

זיתוני, יקיר הספורט בעיר חולון, אכן ממוקם עשירי ברשימתו של ראש העירייה מוטי ששון, אבל הוא משוכנע מעל לכל ספק שזה מקום ריאלי כדי להיכנס למועצה. "תראה" הוא אומר בתקווה ששפרינגר יקשיב, יקשיב ויבהל, "בבחירות הקודמות השיג מוטי ששון שבעה מנדטים, והיום חסרים לו 100 קולות למנדט השמיני, הפעם אנחנו הולכים לבחירות האלה עם חברה שמשווקת אותנו תדמיתית ומקצועית, יש המון חבר'ה צעירים, אחוז ההצבעה יהיה גבוה יותר, ועשרה מנדטים זה כלום בשביל מוטי, גם המקום ה-11 הוא ריאלי".

שפרינגר, איש חינוך, ש-12 שנה מכשיר מאמני כדורגל מטעם מכון וינגייט, שימש חמש שנים מגלה כישרונות עבור ההתאחדות לכדורגל, וארבע שנים היה מזכיר ארגון המאמנים, לא ממש מבין על מה זיתוני מדבר, למפלגה שלו – קדימה – יש הסכם עודפים עם מפלגת העבודה, והוא בטוח שמי שייהנה מהעודפים האלה זו המפלגה שלו.

"הצפי שלי הוא בין ארבעה לחמישה מנדטים, וזה ריאלי לאור התגובות הנלהבות שאני מקבל מכל תחומי הקשת בחולון". הבוס שלו, רועי כהן, מתערב: "אלכס, בפנים, בטוח. אנחנו מדברים על החמישי ברשימה, לא על הרביעי".

סולומוביץ' לא ממש נכנס לחישובים האלה, המקום השני במפלגת העבודה בבת ים, הוא הבאנקר הכי גדול שיש לנו על המגרש בעת הצילומים שערכנו בתחילת השבוע, והוא רק מנסה לחזק את עצמו כשאומר: "כל החיים שלי אני בפעילות ציבורית, ובעשייה למען, עכשיו אעשה זאת באופן רשמי ומעמדה של חבר מועצה".

באמונה שלמה
בשלב "השאלה הזהה", על תרומתו לספורט, אם וכאשר, יש לכל אחד מהמועמדים את "האני מאמין שלו" וכך זה נשמע.
זיתוני: "אני יודע שיש המון תלונות לגבי הספורט בעיר, והן מופנות לעבר העירייה. העיר משופעת באנשי חינוך, ולכן מצרפים אותי כדי לעזור בענייני הספורט. ואני יכול לתרום.

ראש העיר הוא איש שבא מתחום הספורט, ושאף אחד לא יחשוב שלא אכפת לו ממה שקורה. ועוד איך אכפת לו. כשקיבלתי את יקיר הספורט נודע לי שיש בחולון 24 אלופי הארץ בענף ההתעמלות, יש אלופים בגלגיליות, ויש ספורטאית מקום חמישי בעולם בהתעמלות אומנותית. אני מתכוון לתרום לכל הספורט, אבל בעיקר אשים דגש לכדורגל, ולא משנה לי הקבוצה".

שפרינגר: "חולון מעולם לא הייתה בשפל גדול כזה בספורט, כל החיים שלי אני עוסק בספורט, ויש לי את היכולות לשנות את הדברים כאן בעיר. יש לי הרבה רעיונות, ואני מתכוון לרעיונות יחודיים שזה לא לפרסם אותם. כשאבחר, ונשב בקואליציה, כולם יוכלו ליהנות מהתרומה שלי".

סולומוביץ': "אני היחיד בבת ים, שהייתי גם שחקן כדורגל בכל הקבוצות בעיר, גם יו"ר קבוצת הכדורגל, וגם יו"ר קבוצת הכדורעף, והכל בימים מוצלחים של הענפים האלה. עכשיו אני חושב שאני מסוגל לתרום מכיוון אחר. צריכה להיות כאן חלוקת תקציבים הוגנת, ולא חלוקת תקציבים משיקולים פוליטיים כאלה ואחרים".

הסיפור המלא יתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות חולון" וב"ידיעות בת ים".