מעשים מגונים "בחסות" החשיכה: מדריך (39) מפרוייקט "דיאלוג בחשיכה" בחולון מואשם כי במהלך עבודתו ביצע מעשים מגונים בשתי קטינות ובשתי סטודנטיות. כך עולה מכתב אישום שהוגש נגדו בתחילת השבוע לבית משפט השלום בראשון לציון. לנאשם מיוחסות שתי עבירות של מעשה מגונה (ריבוי מעשים).

הנאשם שימש כמדריך בפרויקט "דיאלוג בחשיכה" במוזיאון הילדים הישראלי חולון בפארק פרס, ברחוב מפרץ שלמה בחולון. הפרוייקט כידוע, הוא מתחם סגור, הנועד לדמות תאי שטח שונים בחיי היום יום (גינה, כביש, שוק וכו') במתחם שוררת חשיכה מוחלטת, במטרה להמחיש למבקרים את הקשיים איתם מתמודדים אנשים עיוורים, בחיי היום יום. המדריכים בפרוייקט הינם, ככלל, עיוורים או כבדי ראיה. במסגרת תפקידם, הם מובילים את המבקרים במתחם החשוך, ומסייעים להם לעבור מתא שטח אחד למשנהו.


קרבן למעשים מגונים (אילוסטרציה). ביקור פוגע. צילום: ויזואל פוטוס

לפני ארבע שנים, ביקרה בפרוייקט קבוצת ילדות ונכנסה לסיור במתחם, בהדרכתו של הנאשם. במהלך הסיור, כך נטען בכתב האישום, ניצל הנאשם את החשיכה המוחלטת ואת "חוסר ההתמצאות ותחושות הפחד של בנות הקבוצה" בכדי לבצע מעשים מגונים בשתי קטינות בנות 13. בתא השטח הראשון, משך את אחת הקטינות, הצמיד אותה אליו, חיבק אותה בחוזקה וליטף לה את הישבן. בתא שטח המדמה תחושות מוזיקה וקצב, הנחה הנאשם את בנות הקבוצה להתפרש על רצפת המתחם על מנת לחוש את זעזועי הקצב.

בסמוך לכך, כך טוען התובע בתיק עו"ד איתי נעמן, הנאשם התיישב ליד השתיים וביצע בהן מעשים מגונים: בתא שטח המדמה קפיטריה, הגיע הנאשם מאחורי גבה של אחת הקטינות, כרך את זרועותיו סביבה, תוך שהוא נוגע לה בחזה, וסובב אותה כלפיו, והושיב אותה.

בסמוך, לכך, ליטף ממושכות את רגליה. בכל פעם שניסתה להזיז את רגליה ולחמוק, הזיז את ידו יחד עם רגליה. בתא שטח המדמה שוק, הנחה הנאשם את בנות הקבוצה לנסות ולהביא אליו פריטים שונים, באמצעות זיהויים על פי מישוש. כשביקש מהן להביא מלפפון הוסיף ואמר:"אבל לא את המלפפון שלי".

באותה תקופה, כך עולה מכתב האישום, ביקרה בפרוייקט קבוצה מסמינר הקיבוצים. במהלך הסיור שוב ניצל הנאשם את החשיכה המוחלטת וביצע מעשים מגונים בשתי סטודנטיות בנות 24. במהלך הסיור במתחם נגע הנאשם בחזה של אחת הסטודנטיות ואחז במותנה.

בהזדמנות אחרת, התחכך בגופה. בסמוך לכך, הניח את כף ידו על איבר מינה. בכדי להימנע ממגעו, זזה הסטודנטית, אך זה הניע את ידו יחד איתה והשאירה על איבר מינה למשך שניות ארוכות. במהלך הסיור, במספר הזדמנויות, נגע הנאשם באופן ממושך ואף מישש את הסטודנטית השניה.