כתב אישום: קצין משטרה במרחב איילון מואשם כי "תפר תיק" לאחת מהשוטרות בתחנה עקב אי שביעות רצון מתיפקודה. הקצין הבכיר מואשם בעבירות חמורות של זיוף ושימוש במסמך מזוייף, כך מפורט בכתב אישום שהגישה נגדו בימים אלה עו"ד טלי פלדמן, תובעת מהמחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים.

לעיתים רחוקות מאוד יוצאת החוצה "הכביסה המלוכלכת" שמתגלגלת במסדרונות המשטרה. הפעם מתגלה המשטרה במערומיה כאשר כתב האישום חושף התנהלות חמורה ביותר לכאורה של קצין משטרה כנגד אחת מהשוטרות הכפופות לו, והדרך בה הוא פעל. הקצין הופתע מאוד נוכח הגשת כתב האישום נגדו וכל שהיה מוכן לומר בתגובה על כתב האישום היה "זה הזוי לחלוטין".

כתב האישום מספר כי "הקצין, שלא היה מרוצה מתיפקודה של השוטרת, ראה לנכון לפעול נגדה בכלים פיקודיים, עד כדי נסיונות להוביל להפסקת שירותה במשטרה".

הקצין פנה למפקדה הישיר של השוטרת, קצין המבצעים של המרחב המדובר והורה לו להעביר באופן מיייד חוות דעת תפקודית בעניינה של השוטרת. הקצין שלא היה באותה העת ביחידה, הכתיב בטלפון לסגנו את המסמך. כיוון שאותה חוות הדעת לא שיקפה לכאורה את השקפתו של הקצין על השוטרת, הוא "ערך בו שינויים כראות עיניו שלא על דעתו של הקצין, אשר שמו היה רשום בתחתית המסמך, כמי שהדברים הרשומים במסמך, נכתבו על דעתו. זאת עשה הקצין בכוונה ליצור מצג שווא, והכל כדי לקדם את רצונו לפעול נגד השוטרת", חושף כתב האישום.

בין השינויים שביצע הקצין שלא על דעתו של מפקדה הישיר של השוטרת היו "השוטרת אינה תורמת לפעילות היחידה, השוטרת אינה מסוגלת, אינה רוצה ואינה מנסה להשתלב ביחידות הסיור. אבקש לסיים את פעילות השוטרת ביחידתי".

מייד לאחר ששינה את המסמך, זימן הקצין את השוטרת לראיון עימו. במסגרת הראיון הטיח בה את תוכן חוות הדעת המזוייפת לכאורה, כאילו המסמך כולו נכתב על ידי מפקדה הישיר.

השוטרת פנתה עם חוות דעת זו למח"ש. זו פתחה בחקירה מורכבת שהתגבשה לידי כתב האישום שהוגש בימים אלה לבית משפט השלום בתל אביב.