טיול לא נעים: שופט בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע בשבוע תושב חולון, שגרר בכוח פקחית עירונית של הפיקוח העירוני בעיר מספר מטרים בעוד זאת תלוייה על רכבו. הפקחית ניגשה למכוניתו כדי לתת לו דו"ח בגין הדבקת מודעות לא חוקית.

האירוע התרחש לפני כארבע שנים, בשעה 2:20 לפנות בוקר ברחוב ההסתדרות בחולון. האיש, שנהג ברכב מסוג יונדאי, נסע לאחור, בעוד הפקחית תלויה על הרכב והנאשם גורר אותה בכוח מספר מטרים.


פקח בעבודה. לפעמים זה נגמר רע. צילום: קובי קואנקס

בתשובתו לכתב האישום כפר הנאשם בכך שנסע לאחור וכן, בכך שגרר את הפקחית. כמו כן, כפר בכך שידע כי מדובר בפקחית וטען שהיא זאת ש"התפרצה" לרכבו.

עם זאת, בעדותו לא סתר למעשה את פרטיו המהותיים של האירוע: "אני זוכר שהפקחית פתחה לי את הדלת וזה היה כשהייתי בעצירה. ביקשתי ממנה בכל לשון של בקשה לצאת מיד ולעזוב את הרכב שלי והיא לא עזבה. היא נכנסה לרכב והתחילה לחנוק אותי ולהרביץ לי כל מיני מכות. היא צועקת אתה משוגע מה אתה עושה".

בהכרעת הדין קבע השופט רפי ארניה: "הנאשם היה מודע מודעות מלאה לנזק ואי הנוחות שמעשהו זה גורם, והתכוון לגרום להם ולחילופין אין ספק כי התנהג באדישות ובקלות דעת.

"הנאשם טען כי במהלך הנסיעה הפקחית תפסה אותו בחולצה ובחגורה וחנקה אותו. גירסה זו נראית בלתי סבירה לחלוטין. הנאשם הינו גבר גדל גוף ואילו הפקחית הינה דקת גיזרה ושברירית. התרשמתי כי הנאשם לא יידרש למאמץ רב כדי להתגבר על כל ניסיון כזה מצידה".

טרם נקבע מועד למתן גזר הדין.