לכל אחד ואחת מאיתנו יש חלומות. לעיתים הם מתגשמים ולעיתים לא. לכמה אנשים מהאזור היו חלומות באמת גדולים, והם עשו הכל כדי לצאת באמת גדולים ולהגשים אותם. חלומות עם סוף אמיתי.

החלום: ללבוש מידה 38. האמצעי: לרדת בגדול. קרן מרכוס (30) מחולון שקלה 130 ק"ג. היום היא הולכת לים בביקיני.

מאז שקרן מרכוס זוכרת את עצמה, היא הייתה עבה יותר מהבנות האחרות בכיתה. "תמיד חלמתי להיות יותר רזה ויותר חתיכה. במשך הזמן התעגלתי עוד ועוד. אחרי הצבא הפכתי לשמנה ממש. הגעתי למשקל של 130 ק"ג. ניסיתי המון דיאטות, ירדתי, עליתי, אבל תמיד חזרתי למלא את החלל דרך האוכל, וזה נורא. קשה ללכת, קשה להתכופף, קשה לנשום. לא הצלחתי למצוא לי זוגיות.


קרן מרכוס והמדים הקודמים. נפרדה מ-53 ק"ג. (צילום: קובי קואנקס)

תמיד חלמתי על היום שבו אהיה רזה, שאלך ברחוב וכולם יסובבו את הראש, ישרקו ויתחילו איתי בזכות המראה שלי. חלמתי שאוכל להיכנס לחנות בגדים, למדוד ג'ינס במידה 38 ולהצליח לסגור את הכפתור. חלמתי לעמוד מול המראה ולשמוע את המוכרת אומרת, 'וואו, זה נראה נפלא'. חלמתי להיכנס למטוס בלי דפיקות לב, בלי חשש שלא אצליח להיכנס לכיסא. חלמתי ללכת לשפת הים בביקיני ולהרגיש עם זה טוב. חלמתי לנשום כמו בן אדם רגיל, בלי ההתנשפויות במדרגה החמישית. כל כך חלמתי על הקלילות הזאת, שיש לאנשים רזים".

לפני כשנה רשמה אותה רינת חברתה לתכנית 'לרדת בגדול'. במהלך חודשיים ושלושה שבועות, עד שהודחה מהתכנית, השילה קרן 30 ק"ג. "למרות שהודחתי", היא אומרת, "ידעתי שאחזור ואתמודד בגמר, וזה באמת מה שקרה. מרגע ההדחה ירדתי 25 ק"ג נוספים, בסך הכל 53 ק"ג. זאת ההרגשה הכי טובה שיש. אני הולכת לים בביקיני, קונה ג'ינס במידה 40 שנושק ל-38, נכנסת לחנויות שאני אוהבת, מרגישה קלילה, יכולה להתכופף, לרוץ , לנשום, לא פוחדת משום כיסא. העולם נראה אחרת ואני בן אדם אחר, קרן אחרת. זה חלום שמתגשם לי כל יום מחדש".

החלום: לפתוח ספרייה קסומה. האמצעי: לפנטז 15 שנה את הקונספט. איריס מימון ממודיעין הקימה את 'חלום ילדות', מקום עם אווירה של ספרי ילדים.

כשאיריס מימון, 38, חלמה לראשונה על הקמת ספרייה קסומה שכל כולה ספרי ילדים, לא הייתה לו, לחלום, צורה של ממש. לפני 15 שנה עלתה בראשה תמונה של מקום שתקים בהשראת סיפורי ילדות, אבל הפזל שהרכיב אותו נרקם עם הימים. "החלום החל לפני הרבה מאוד שנים", היא מספרת, "אבל ככל שחלף הזמן, הוא התגבש עוד ועוד".


איריס מימון. הקימה את "חלום ילדות". (צילום: קובי קואנקס)

לפני שנה וחצי, כשנולדה בתה אלה, היא החליטה לעזוב את עיסוקה כמנהלת פרויקטים בתחום השיווק לטובת מימוש החלום."כשאתה רוצה להפוך חלום מפנטזיה למציאות, לפעמים נדמה לך שאולי הוא צריך להישאר שם, אבל החלום הזה ישב אצלי כל כך הרבה זמן, והרגשתי שאני חייבת לנסות. היו אנשים שאמרו לי, בשביל מה לך מקום משלך? תציעי לרשת ספרים להקים מקום כזה, אבל אני רציתי שזה יהיה שלי לגמרי, שאגשים את החלום שלי לפרטי פרטים, בדיוק כמו שראיתי אותו בעיני רוחי. וזה באמת מה שעשיתי, הקמתי את 'חלום ילדות', שהוא חנות קסומה, עם כל מה שדמיינתי במשך שנים. יש כאן ספרים, פופים, שטיחים ואווירה נעימה וביתית. לא התפשרתי על דבר. כל ספר על המדפים כאן בדקתי, כל ספר אני אוהבת, אני לא מוכנה לקחת כל ספר. אין פרט שלא תרגמתי היישר מן החלום".

חששת שלא תצליחי?
"יש פחדים, יש ספקות, יש עלויות כספיות גבוהות, אבל בהגשמת חלומות צריך אמונה בחלום, לדעת שהוא יצליח ולא לתת לחששות להרתיע אותך. העובדה שעשיתי את זה היא מספקת בצורה אדירה".

החלום: להיות מקצוענית. האמצעי: להתמסר לכדור. אשרת עיני (24) מאזור חיה, משחקת ומלמדת כדורגל וחולמת על קבוצה בחו"ל.

לאשרת עיני (24) מאזור תמיד היה איזה עניין עם הכדור. בזמן שכל חברותיה לגן הילדים שיחקו בבובות והשוו שמלות ונעלי לק, עיני רדפה אחרי הכדור עם הבנים בחצר. "משהו בכדור תמיד משך אותי, להקפיץ, לגלגל, לבעוט. כשהייתי בת חמש אבי לקח אותי למשחק של הפועל תל-אביב, ושם התחיל להיבנות החלום שלי. ראיתי שחקנים אמיתיים רצים על הדשא ובועטים בכדור וזה ריגש אותי בצורה בלתי רגילה.


אשרת עיני והכדור. "הגשמתי את החלום". (צילום: קובי קואנקס)

באותם ימים הנחתי שאני הבת היחידה בעולם שאוהבת כדורגל ורוצה להיות שחקנית. בלילות הייתי שוכבת במיטה, חולמת על בעיטות, הקפצות וכדרורים ומדמיינת את עצמי רצה סביב הכדור".

בגיל תשע הצטרפה עיני לקבוצת הכדורגל של הבנים במכבי הרצליה ובשלב מאוחר יותר גילתה שיש גם כדורגל לבנות. כשלבשה את מדי הפועל תל-אביב התגשם החלום במלואו. "זאת הייתה קבוצה שחלמתי עליה והערצתי אותה", היא אומרת, "ופתאום אני חלק ממנה. היום אני