יוסיפו גוון למועצה: יעקב מזרחי, בן 49, ואחיו איציק, בן 52, חולקים מלבד קשר דם, גם מקצוע משותף – שניהם מעצבי שיער כבר שנים רבות. האחים מזרחי, תושבי חולון ותיקים, מוכרים בקרב הציבור החולוני בעיקר מהמספרות שלהם – של יעקב בנאות יהודית ושל איציק בקרית שרת.

בימים אלה, חולקים האחים תחום עניין משותף נוסף – שני האחים החליטו לרוץ ברשימת "עדיפות" למועצת העיר חולון בבחירות הקרובות. מספר יעקב מזרחי, הצעיר מבין השניים, העומד בראש הרשימה: "אני מצוי בפוליטיקה המקומית כבר כמעט עשרים שנה כחבר מפלגת העבודה".


איציק ויעקב מזרחי. "מכירים את הבעיות מהשטח". צילום: קובי קואנקס

"לפני עשר שנים עמדתי בראש סיעת צ"ח – צעירי חולון והיו חסרים לי כשישים קולות כדי להכנס למועצה. בבחירות הקודמות התמודדתי כראש רשימת הירוקים, נבחרתי, אולם העברתי את מקומי לרועי כהן, מסיבות אישיות. היום אני מתמודד בפעם השלישית, ואני חושב שציבור רחב יתמוך בי וירצה את הנציגות שלי במועצה.

"מה זה, בעצם, חבר מועצה? זה אחד שיכול לשבת בישיבות ולהרים ולהוריד את האצבע. אנחנו רוצים לשנות את זה, לבוא עם רעיונות וליישם אותם. אנחנו לא רוצים לשבת כמו בובות ולאשר תוכניות".

כדי לשמש חברי מועצה פעילים דרוש זמן רב. אתם סבורים כי תוכלו לעמוד בכך?
"חשוב להדגיש שחברי מועצה פועלים בהתנדבות, ואין ספק שאנחנו יכולים להקדיש לזה זמן. כמובן, שאם נבחר נמשיך בעיסוק שלנו כספרים.

מה אומרים הלקוחות?
"מפרגנים מאד. היום יש 25 חברי מועצה שאת רובם הציבור לא מכיר. אנחנו הולכים לייצג אנשים שמכירים אותנו. סוג העבודה שלנו הוא כזה שבמהלכו אנחנו מתחככים כל היום בעשרות אנשים. אנחנו מהשטח, אנחנו נמצאים בגובה העיניים של ציבור הבוחרים ומכירים את הבעיות בשטח, ולכן אנחנו חושבים שאנחנו יכולים לפתור אותן".

"כי בסך הכל, מה זה ספר? זה אדם שעובד וכל היום שומע סיפורים של אנשים, כמו פסיכולוג. יוצא לנו לשמוע בעיות וכל מיני דברים שהלקוחות מספרים לנו, ואנחנו מנסים לפתור בדרכים העומדות לרשותנו".