הוועד ישלם: עשר שנים לאחר שנפצעה במתחם בניין המגורים של משפחתה, תזכה צעירה בת 24 מחולון לקבלת 325 אלף שקלים פיצויים מוועד הבית ומחברת הביטוח של הוועד. הבחורה, שהיתה נערה צעירה בעת התאונה, נפגעה קשה מגדר בעלת מוטות ברזל בולטים בבניין והפכה לנכה.

בית המשפט: "בנסיבות אלה, היה על נציגות הבית המשותף לפעול להסרת הסיכון הטמון בעוקצי המתכת הבולטים, כפי שעשתה בפועל, מספר שנים לאחר אירוע התאונה".

לפני שלוש שנים הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב תביעה כנגד נציגות הבית ונגד חברת הביטוח. לטענתה של הבחורה הצעירה, בהיותה בת 14, נפלה ונחבלה בארובת העין מגדר בעלת מוטות ברזל בולטים, שהייתה לצד שביל הכניסה לבית המשותף בו התגוררה. היא פונתה אז ממקום התאונה פונתה לבית חולים וולפסון, שם אובחנה כמי שסובלת מקרע בעפעף עין ימין ומשבר בארובת העין.

התובעת טענה כי נציגות הבית המשותף התרשלה והפרה את חובת הזהירות המוטלת עליה כאחראית לאחזקת הרכוש המשותף. זאת, בכך שלא צפתה את הסיכון הטמון בקיומה של גדר בעלת מוטות ברזל בולטים וכן לא פעלה להסרת המפגע הבטיחותי.

בפסק הדין קבעה השופטת בלהה טולקובסקי, כי "כאשר מדובר בגדר המצויה משני צידיו של שביל הכניסה לבית משותף, על אדם סביר לצפות כי קיומם של עוקצני מתכת בולטים, בחלקה העליון של הגדר, עלול לגרום לנזק ולפגיעה במי שנתקל בגדר עקב החלקה, או נפילה, או אף עקב ניסיון לעבור מעל הגדר".

לפיכך, נקבע כי על נציגות הבית המשותף, היה לצפות כי מוטות הברזל הבולטים, בחלקה העליון של הגדר, עלולים לגרום לפגיעה באדם, ועל אחת כמה וכמה, ילדים. הנתבעים ישלמו לבחורה סכום של 325 אלף שקל וכן שכר טרחת עו"ד והחזר הוצאות משפט. סכום זה כולל כאב וסבל, הוצאות, עזרת הזולת והנכות בכלל.