ראש עיריית חולון התארח בפורום העיר וענה על שאלות התושבים. השאלות שהטרידו את תושבי חולון נגעו ברמת החינוך בעיר, במצב הפארקים ומבני הציבור, ניקיון ותברואה, ואפילו פינוי בינוי. הנה לקט

הגולש "אב מאוכזב" שאל: בסקרים שפורסמו ישנה ירידה משמעותית באיכות החינוך בחולון. האם הוסקו מסקנות מכך? האם ילד שחוגג בגן ציבורי אמור לשלם לעירייה על השימוש בגן? היו מקרים של חיובים בגין שימוש בגן ציבורי (פארק פרס).
ששון: איכות החינוך בחולון הינה מן הגבוהות בארץ. יעיד על כך פרס החינוך שקיבלתי משרת החינוך בשנת 2006 על מצוינות מערכת החינוך. אני מניח שהנכם מתייחסים לכתבות בדה מרקר ובשקמה אשר לא התבססו על סקרים אלא על נתונים שטחיים, לא עדכניים ושאינם משקפים את המציאות.

ספר התקציב שמאושר ע"י משרד הפנים, נותן פירוט מלא על היקף ההשקעות של העירייה במערכת החינוך. לדוגמה: בי"ס שמיר, בי"ס החדש שנבנה בהשקעה עירונית גדולה מאוד אינו מופיע בסעיפי החינוך. הספריות, המדיטק, אינם מופיעים בסעיפי החינוך. כך גם הפעילות הספורטיבית בבתי הספר והפעילות של מח' הנוער (כולל מח' קידום נוער), טיפול ואבחון לקויי למידה שהינו פרויקט עירוני יחידי מסוגו בארץ אינם נכללים בנתוני הכתבה. אני מבקש להדגיש כי בעקבות הכתבה הגשתי מחאה חריפה לעורך דה מרקר אשר נבדקת בימים אלה.

פארק פרס - הפארק הינו ריאה ירוקה שעומד לשירותם של תושבי חולון חינם אין-כסף. במקרה של שימוש במשאבים כמו: חשמל או כסאות או גידור של שטח גדול והפקעתו לטובת מסיבה פרטית, נגבה תשלום סמלי להנהלת הפארק.

הגולש נפתלי: לאן נעלמה הדלת הפתוחה לתושבי העיר? ניסיתי אין ספור פעמים לקבוע בפגישה דרך פניות הציבור (מלי כץ) אך ללא הצלחה, תמיד הופניתי לגורם אחר! האם הדלת קיימת? איך זה שעד היום לא מצאתי אותה?
ששון: דלת פתוחה מתקיימת בלשכת ראש העיר בכל יום שלישי אחר הצהריים (כבר 15 שנים ברציפות) ע"פ פניות התושבים, בנוסף למפגשי תושבים בשכונות עצמן ומתייחסות רק לנושאים המטופלים במסגרת העירונית. כל בעיה ספציפית יש להפנות לגורמים הרלוונטיים (כגון: רווחה, הנדסה וכד'). אני מקפיד לקרוא כל מכתב שמופנה ישירות אליי ומעבירו לטיפול הגורם המקצועי הרלוונטי.

שאלה: בחולון הבנייה היא מ-4 חדרים ומעלה כך שזוגות צעירים אינם יכולים להרשות לעצמם לגור בחולון. תושבי העיר עוזבים, וחבל.
ששון: למעלה מ-32,000 בתי אב מתוך 56,000 הינן דירות עד 3 חדרים. סקרים מראים כי ההעדפה של זוגות צעירים הינה לדירת 4 חדרים או יותר ורק בעדיפות שלישית, 3 חדרים. כך שהטענה כי זוגות צעירים מעדיפים דירות קטנות איננה עומדת במבחן המציאות. יתרה מזאת, כן בונים דירות של 3 חדרים ברחבי העיר, אמנם לא בכמויות גדולות.

הגולש מרקו שאל: מנקי הפחים כל כך "נמרצים" לסיים את עבודתם כך שהם מתחילים את העבודה בין השעות 3.5 -5 לפנות בוקר, תלוי באיזה יום. הרעש איום ונורא עד כדי כך שאני מתעורר מכך (ולא רק אני). פעמיים התקשרתי למוקד וזה לא ממש עזר. נושא שני: ישנה תופעה של המון זבובים ברחובות ובגנים ברחוב קק"ל (קרית שרת) וכן שמעתי מהוריי שגרים ברחוב השילוח. למה לא לשים על העצים שקיות עם חומר שמושך זבובים? מה הטעם בגנים ציבוריים יפים אם לא נעים לשבת בהם?
ששון: ריקון הפחים מתחיל אך ורק לאחר השעה 6 בבוקר (למעט ערבי חג וארועים מיוחדים דוגמת העדלאידע). בכל מקרה של חריגה משעה זו, יש ליידע את המוקד העירוני 106. בכל מקרה של מכת זבובים ייתכן וזה נובע ממצבורי אשפה ועל כן יש לאתרם ולהודיע למוקד העירוני בהתאם.

הגולש בן: הנני בעל דירה בבניין ברחוב התותחנים בחולון, ברצוני להעיר את תשמת ליבך על הנעשה ברחוב: ראשית הרחוב מטונף, והבניינים הבודדים כמעט הולכים ליפול מקולפים ומטונפים. שאלתי - האם יש בתכנון העירייה לעשות ברחוב זה איזה מהפך כלומר לתת לקבלן להרוס ולבנות בניינים חדשים כמו בפרוייקטים מול הרחוב הזה שנקרא "חולון הצעירה".
ששון: באפשרות התושבים להתארגן על מנת לקדם נושא של פינוי-בינוי מול העירייה. ניתן לפנות לאדריכלית שירה גורלי במינהל ההנדסה (טל': 5027487) על-מנת שתתן את כל האינפורמציה הרלוונטית לגבי הסבירות או הכדאיות של פינוי-בינוי במקטע מסוים בשכונה מסוימת. העירייה מצדדת בפינוי-בינוי לגבי מבנים ישנים, אולם לא תמיד זהו הפתרון הנכון לבעיה. כמו כן ניתן למצוא חומר רב על פינוי-בינוי באתר האינטרנט של העירייה.

הגולש חיים: מה הם היעדים שלך לקדנציה הבאה והתגשמותם של איזה יעדים תיראה הצלחה בתפקידך?
ששון: היעד המרכזי לקדנציה הבאה הוא להמשיך ולשפר את איכות החיים של התושבים. בכל תחומי הפעילות העירונית. יעדים נוספים הינם: פתיחת הגשר ליד תחנת הדלק הסיירים שיזרים "חמצן" לאזור התעשייה שכן כבר עכשיו אנח