אין אשמים, יש נתבעים: אונס ומעשה מגונה לכאורה בילד בן 10 על ידי חבריו לספסל הלימודים, כך נטען בכתב תביעה, שהגיש תלמיד מהאיזור לבית משפט השלום בראשון לציון כנגד בית הספר, המנהלת ומשרד החינוך. התלמיד תובע כעת תשלום של מיליון שקלים לפחות כדמי פיצויים על מה שארע, לכאורה.

התביעה עוסקת בארבעה בני כיתה אחת, ונטען בה שעם סיום יום הלימודים, נלקח התלמיד התובע בכוח על ידי שלושה מבני כיתתו אל עבר שטח חולות בקרבת בית הספר.

לטענתו, הושכב על בטנו מעל אבן גדולה, תוך שאחד מהם, על פי הנטען, מצמיד לגרונו מספריים שבורים, והשניים האחרים, על פי הנטען, מאיימים עליו כי יהרגו אותו אם יתנגד. אחד הילדים, על פי הנטען, השיל את מכנסיו ואנס אותו, על פי הנטען, פעמיים, כאשר השני צוחק והשלישי עומד בצד ומביט.

לטענת התלמיד, לאחר סיום המעשה לכאורה, איימו עליו השניים האחרים כי אם יספר למישהו מה שקרה, הם יהרגו אותו.
המשטרה חקרה את המעשה, והחליטה לסגור את התיק בגלל שמדובר בקטינים שאינם ברי עונשין.

לפי כתב התביעה, לפני כן נהגו שניים מהתוקפים לכאורה להטריד, להציק ולהתעלל, על פי הנטען, בתלמיד באופן שיטתי. הוא התלונן על כך בפני מוריו ואף בפני המנהלת, אולם לטענת התביעה, גם המורים וגם המנהלת לא עשו די על מנת להפסיק את ההתעללות לכאורה.

בכתב התביעה טוען עורך דינו של התלמיד: "הנתבעים הוסיפו חטא על פשע: על אף שידעו על קרות האירוע, לא הענישו את הילדים הפוגעים, והתובע נאלץ לפגוש אותם בבית הספר ולחוות מחדש את האירוע. רק לאחר שסירב ללכת לבית הספר, ואמו נפגשה עם מנהלת בית הספר ודרשה את סילוקם של הילדים, הם אכן סולקו מבית הספר".

טרם הוגשו כתבי הגנה.

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר: "תיק החקירה נגנז בשל גילם הצעיר של הקטינים שאינם ברי עונשין".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו מנועים מלהגיב, אך בעת הצורך, במידה ונתבקש, נעשה זאת באמצעות כתב ההגנה".