נצחון גורף: מוטי ששון יודע מדוע הוא לא משקיע יותר מדי במערכת הבחירות. סקר של "ידיעות חולון" ושל מכון דחף מגלה: לו נערכו הבחירות לעירייה בימים אלה, היה ששון זוכה ב-69 אחוז מקולות המצביעים, לעומת 4 אחוזים בודדים שהיו מצביעים בעד מועמד הליכוד, יעקב חרש.

זכייה של מועמד הליכוד לראשות עיריית חולון, יעקב חרש, בבחירות ב-11 בנובמבר נראית ברגע זה פחות מלא ריאלית, לא רק לפי הערכות בעיר, אלא גם לפי סקר שערך מכון דחף בהנהלת ד"ר מינה צמח.

בסקר נשאלו 500 בעלי זכות בחירה בחולון. במסגרת הסקר ביקשנו לבדוק את שביעות רצונו של הציבור מהשירות הניתן להם בידי העירייה. בדקנו מספר תחומים מרכזיים ובהם, תרבות, תשתיות, חינוך ואפילו ביקשנו לבדוק את דעתם של תושבי חולון באשר לסוגיית החניה.


מוטי ששון ויעקב חרש. מי כאן המלך? איור: דודי שמאי

כידוע, ששון החליט, ואף זכה לתשבחות על כך, שאין צורך לסחוט כספים מהתושבים גם בגין חניית "כחול-לבן", כפי שקיים ברובן רובן של הערים בישראל. התושבים, כך מסתבר, לא תמיד יודעים להעריך וממשיכים לקטר.

תוצאות הסקר חושפות, בסך הכל, שביעות רצון מירבית מששון ומאנשיו בעירייה, מה שמשפיע, מן הסתם, השפעה ישירה על תוצאות הסקר הן כל תחום ותחום והן, בעיקר, בכל הנוגע למידת האמון שנותן בו הציבור בבחירות לראשות העיר.

האם הציבור חושב שגביית אגרת הבטחון בידי העירייה מוצדקת? האם הציבור חושב שתמורת הכבוד שהביאה אלופת המדינה, הפועל חולון, לעיר צריכה להזרים מזומנים מכיוון העיריה? ובכלל, כיצד מתייחס הציבור לאפשרות שמאמן ובעלי הקבוצה לשעבר, מיקי דורסמן, יתמודד לראשות העיר?

על שאלות אלו ואחרות, בסוף השבוע בתוצאות הסקר המלא שיפורסמו ב"ידיעות חולון".